jesteś tutaj: Strona główna » Katalog ryb » Wężogłów czerwony
rejestracja przypomnienie hasła

Wężogłów czerwony (Channa micropeltes)

Wężogłów czerwony - Channa micropeltes
Inne nazwy: giant snakehead
Rodzina: Żmijogłowowate (Channidae)
Wystepowanie: Azja
Wielkość (samiec/samica): 100 /100
Zalecana pojemność
akwarium:
400 litrów
Zalecana długość
akwarium:
150 cm
Temperatura: 24-27 °C Karta-temp
pH: brak danych
Twardość: brak danych
Charakterystyka: Doskonały drapieżnik. Nieprawdopodobne tempo wzrostu, ryba potrafi przybrać nawet około 1 cm tygodniowo. Ryba najbardziej aktywna jest w godzinach porannych i wieczornych. Okres wieczornej aktywności przedłuża się do godziny po zgaszeniu światła. Wydaje się, że w naturalnym środowisku ryba wykorzystuje pierwszą godzinę po zmroku do polowania na swoje ofiary, w zapadających ciemnościach może bliżej się do nich podkraść.
Akwarium: Do zbiornika konieczna jest solidna pokrywa, która utrzyma ciepłe powietrze ponad powierzchnią wody (ryby nie mogą zaziębić swojego aparatu oddechowego) oraz zapobiegnie ucieczkom wężogłowów ze zbiornika. Ryba może oddychać powietrzem atmosferycznym.
Pokarm: Ryba zjada wszelkiego rodzaju pokarmy zwierzęce, czyli : dżdżownice, krewetki mrożone, ochotki mrożone, serce wołowe, pałeczek dla pielęgnic, żywe ryby i skorupiaki. Młode karmimy codziennie, okazy powyżej 25-30cm dwa-trzy razy w tygodniu, a olbrzymy powyżej 50cm raz, góra dwa razy w tygodniu. Ryba najbardziej aktywna jest w godzinach porannych i wieczornych. Okres wieczornej aktywności przedłuża się do godziny po zgaszeniu światła. Wydaje się, że w naturalnym środowisku ryba wykorzystuje pierwszą godzinę po zmroku do polowania na swoje ofiary, w zapadających ciemnościach może bliżej się do nich podkraść.
Rozróżnianie płci: Brak dymorfizmu płciowego
Rozmnażanie: Nie jest rozmnażany w niewoli
Miejsce w zbiorniku: środek/góra Karta-aqua4
edytuj Widzisz błąd lub chcesz uzupełnić dane (lub dodać zdjęcie)?