jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Białe skaczące robaki
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Białe skaczące robaki

29.01.2010, 12:14 olcia pisze
user
Witam!
Mam problem. Moje gupiki pływają jak poparzone i ocierają sie o kamienie a na tafli lub w wodzie skaczą małe,białe robaki. Co to może być i jak to zlikwidować?


29.01.2012, 17:41 radlat pisze
user
Witam, ja w swoim akwa też zauważyłem takie, wąziutkie długie białe niteczki ledwo dostrzegalne gołym okiem, falują i wiją się jak pijawki w wodzie. Największe ich skupisko na szybach to tuż nad powierzchnia tafli wody lub delikatnie pod nią. Na początku myślałem że to są nicienie ale zasięgnąłem informacji i jednak nie, bo objawy nicieni są inne. Zastanawiam się czy ten obcy intruz nie jest szkodliwy bo od dłuższego czasu leczę ryby na ospę a może to wcale nie jest ospa??? Tylko te insekty coś robią ze ryby maja białe kropki na płetwach i na pokrywach skrzelowych. doradźcie coś, jak z tym walczyć ???!!!!


01.02.2012, 23:53 gucio pisze
user
to masz nicienie

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

01.02.2012, 23:57 gucio pisze
user
albo wyplawki

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

11.02.2012, 15:05 radlat pisze
user
tak też podejrzewałem że to mogą być nicienie ale na forach poczytałem i objawy ryb z nicieniami były opisane całkiem inne niż w moim przypadku, nie orientujesz się jak można się pozbyć tych pasożytów??


16.05.2024, 13:10 Reklama pisze
user
Odpowiedz