jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » Ustrojenie Akwarium 36l.
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

Ustrojenie Akwarium 36l.

12.03.2010, 20:25 Adrianos pisze
user
Witam.
Mam pytanie jakie rośliny mógłbym zastosować do akwarium aby zrobic piekna egzotyke z tego...
Wiem ze nad tym jest bardzo duzo pracy i lata...
Ale chciałbym zacząć.
Macie pomysły na roslinki ?
Ja mysle aby nie było aż tak widać żwirku to taka trawka tylko niewiem jak sie nazywa...
Albo mech..
Niewiecie jak sie nazywaja te rosliny ?


13.03.2010, 12:41 adiLBZ pisze
user
na początku proponował bym abyś zobaczył na takie roślinki które się łatwo hoduje i nie potrzebują szczególnych warunków jeśli jesteś początkującym akwarystą :) mech jest fajny ale musisz uważać bo tak jak u mnie wchłania go czasem pompka :P świetną roślinką jest też kryptokoryna http://www.akwar.net/encyklopedia-roslin/kryptokoryna-wendta-zielona-cryptocoryne-wendtii-green-2250.html na dno proponował bym sitowie igłowate http://www.akwar.net/encyklopedia-roslin/sitowie-iglowate-eleocharis-acicularis-2353.html upiększyć możesz kabombom http://www.akwar.net/encyklopedia-roslin/kabomba-karolinska-cabomba-caroliniana-2289.html lecz musisz mieć dobre światło w akwa :) i wszystko zależy od tego ile chcesz wydać na ustrojenia twojego akwa :D z czasem proponował bym co2. pozdrawiam i powodzenia.


13.03.2010, 19:34 Adrianos pisze
user
CO2 ?
Hmm.
a jak to podawać ?
"Bimbrownią" ?


14.03.2010, 04:46 gosc pisze
user
a co dokladnie masz na mysli pod nazwą akwarium egzotyczne? w sensie z duzą iloscia roslin i wielobarwnymi rybkami? jaki litraz przewidujesz?

na łądne akwarium wcale nie trzeba praxcowac latami. Jesli uzbierasz odpowiednia sumę, dobrze wszystko zaplanujesz i bd zdeterminowany, ładny zbiornik mozna zrobic nawet w miesiąc;)

jesli potrzebujesz jakis rad to chętnie odpowiem na PW;)


19.03.2010, 15:49 Adrianos pisze
user
Akwarium egzotyczne.
Moim zdaniem i chodzi mi o akwarium oz bardzo dużą dawką roślin dobrze rozplanowanych..


20.03.2010, 17:55 adiLBZ pisze
user
tak bimbrownią :) robisz roztwór którego proporcje znajdziesz w necie montujesz w akwa i gotowe :)


21.03.2010, 14:50 gosc pisze
user
jesli roslinne, o najlepiej juz pomysl nad dobrym oswietleniem, stosownie do litrazu, tak aby suma mocy świetlówek (np. 2x18w=36) podzielona przez litraz (np. 63l) wynosiła koło 0,5 w/l. Rozumiem ze obsada rybek ma byc mniejsza?
Mi z akwarium egzotycznym kojarza sie zielone, czerwone rosliny a posrod nich neony czerwone i pielegnice ramireza, gupiki.


24.03.2010, 20:48 Adrianos pisze
user
A mieczyki ?


25.03.2010, 17:49 gosc pisze
user
mieczyki, platki (szczególnie te trójbarwne), molinezje oczywiscie tez. Z tym, ze przy takiej liczbie żyworódek dobrze jest kontrolowac ich liczebnosc (szybko sie mnoza).


26.03.2010, 20:18 Artur pisze
user
rybio0ka, tak poważnie z tymi ramirezkami, neonami i gupikami?
Wszystko w jednym akwarium?
Przede wszystkim kolega Adrianos nic nie napisał o wielkości zbiornika, oświetleniu, parametrach wody itd.
Więc na tą chwilę to wróżenie z fusów :)


20.04.2024, 03:35 Reklama pisze
user
Odpowiedz