jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Kłopoty z glonami
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Kłopoty z glonami

09.11.2010, 19:07 Jowisz pisze
user
Cześć wszystkim. Ostatnio po wymianie wody i podloża zaczeło pojawiac sie bardzo dużo glonów. Te które so przy wierzchu na roslinach so brunatne . A najwiekszy problem to szyby ryby nie daja rady a co dwa trzy tyg woda wyglada jak by byla brudna . macie jakis sposób na usuniecie glonów czy poprostu kupic jakis preparat w sklepie? Niechcial bym od razu stosowac chemii. Z góry dziekuje za pomoc


09.11.2010, 20:44 mephisto13 pisze
user
Możesz coś powiedzieć więcej o swoim akwarium?
Jaką masz obsadę, oświetlenie, wyposażenie sprzętowe, parametry wody?

Przede wszystkim akwarium nie może być w miejscu nasłoneczniym.
Ogranicz oświetlenie do min. bo tak normalnie to świecimy 10-12h
Co tygodniowe podmianki zwiększyć nawet do 50%
Jeśli pośadasz roślinki to można by je wesprzeć, żeby to one wyszły na pierwsze miejsce a nie glony.


Ostatnio edytowane: 09.11.2010, 20:48

09.11.2010, 20:46 mephisto13 pisze
user
Post usunięty


Ostatnio edytowane: 09.11.2010, 20:47

10.11.2010, 16:16 Jowisz pisze
user
Akwarium 72l kupilem z oswietleniem (zestaw) nie stoi w naslonecznionym miejscu tem peratura wody 24-25 stopni twardosci nigdy nie mierzylem zawsze wszystko mi roslo i zylo raz w tyg podmieniam jakies 10procent wody , roslin mam dosyc duzo cale dno mam zarosniete. Rybek mam sporo dwa gurami, 5 kiryskow, 2 mieczyki i 3 brzanki rozowe i 5 zalobniczek i jeden glonojad. Kupilem teraz tabletki na glony firmy tetra AlgoStop depot ale jeszcze nie uzylem


10.11.2010, 16:17 Jowisz pisze
user
A co do oswietlenia to jest tam swietlowka 15W


10.11.2010, 18:38 rainbow pisze
user
polecam easy carbo - węgiel w płynie , pomaga roślinom i niszczy glony , wiem z własnego doświadczenia


10.11.2010, 21:25 mephisto13 pisze
user
Mam pytanko czy brzanki i żałobniczki nie dokuczają sobie i innym rybom, bo to rybki z charakterkiem :)

Nie osadza ci się na dnie pokarm, który nie jest zjadany bo resztki też stymulują wzrost glonów.
Zwieksz podmiankę wody 20-30% w tyg.
Wydaje mi się że masz słabe oświetlenie i powinneś zwiększyć na 2x15W daylight, naświetlać 10-12h
Czytałem na innych forach, że easy carbo (węgiel) działa :)
Zamówiłem już i sobie firmy "SeaChem Flourish Excel", bo zastanawiałem się nad bimbrowniami do moich akwarii ale nie jestem pewien czy wydolą i zacier podobno wystarcza tylko na 2 tyg.


11.11.2010, 18:28 Jowisz pisze
user
Dzieki za informacje. A co do rybek to nie dokuczaja. na samym poczatku troszke brzanki ganialy mieczykiale przestaly Moze jak bym dokupil jakas rybke z dlugimi pletwami to by sie nia zajely. A z tego co slyszalem to zalobniczki robia sie agresywne jak maja malo zywego pokarmu ja staram sie dawac jakies dwa razy w tyg i chyba im wystarcza.


01.05.2024, 12:43 Reklama pisze
user
Odpowiedz