jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » podłoże
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

podłoże

28.12.2010, 13:49 misiak24rybka pisze
user
czy do akwarium konieczne jest podłoże?


28.12.2010, 16:07 Trohant pisze
user
Jeżeli planujesz jakiś bardzo duży zbiornik i hodowlę w nich dużych pielęgnic to wtedy możesz nie dawać podłoża, ale w innym przypadku podłoże jest zalecane. Dla lepszego rozwoju roślin warto dodatkowo zakupić jakiś substrat a następnie przykryć go siatką i na to nałożyć warstwę żwirku o granulacji 3 - 5 mm. Pozdrawiam


29.12.2010, 09:33 misiak24rybka pisze
user
planuje ale na razie mam mały12l, można w nim hodować jakieś jeszcze rośliny? bo te które wy macie to rosną długie , no a ja mam te mniejsze takie jak anubias niski i mikrozorium oskszydlone. sory że tak głupio spytam co to są pielęgnice , 'jakiś substrat ' co masz na myśli ?,a po co ta siatka?


29.12.2010, 20:41 Trohant pisze
user
Pielęgnice są to ryby głównie z Ameryki Południowej. Ryby te są agresywne (zarówno w stosunku do przedstawicieli swojego gatunku jak i innych ryb) oraz zazwyczaj osiągają spore rozmiary. Substrat jest to specjalny nawóz stosowany do nawożenia roślin. Nakłada się go na spód akwarium w celu poprawienia rozwoju roślin (zawiera różne minerały). Siatka natomiast ma służyć oddzieleniu owego substratu od żwirku, by nie nastąpiło się ich wymieszanie co może prowadzić do zakwitu wody w zbiorniku. Z roślinek to polecam gałęzatke kulistą, świetnie się przynajmniej dla mnie prezentuje w baniaczku. Pozdrawiam


29.12.2010, 21:55 misiak24rybka pisze
user
a jaką siatke mam kupić i gdzie ?


29.03.2024, 06:54 Reklama pisze
user
Odpowiedz