jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » 54L obsada glony i inne..;]
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

54L obsada glony i inne..;]

17.10.2011, 13:04 mitek pisze
user
Witam. Chciałbym zasięgnąć wiedzy od lepszych akwarystów niż ja;] Otóż toczę walkę z zakwitem glonów w akwarium. Woda jest tak zielona ze tła nie widać;] Próbowałem soli akwarystycznej choć ona chyba zawierała więcej błękitu niz soli.. oczywiście to nie wiele dało. Nie wiem czy nie wsypałem za mało ale nie chce zaszkodzić rybom, a ma takowe

harem pretników karłowatych (jedna samiczka zdechnie, tak się mi wydaje)
7 neonów innesa
2 kiryski spiżowy (wiem za mało dokupię pandy lub lamparcie) jak się akwarium poprawi..
5 gupików i ślimaka ampularie kupiłem by coś czyścił dno (ale siedzi i nic nie robi...;/)

Czy nadmiar soli zaszkodzi rybom?? Jak dalej zwalczać ten zakwit? Zaciemniłem akwarium na dobę nic nie dało. Dziś dotarł nowy filtr aquael turbo 500 mam w nim bioceramike i zeolit no i gąbka do mechanicznego czyszczenia. Czy on powinien pomóc?? Czy szukać gdzie indziej ratunku? Zastanawiam się nad alginem ale czytałem trochę i nie wiem czy to coś pomoże czy bardziej zaszkodzi?? Roślinki w akwarium są nazw nie podam bo nie znam;/ światło w akwarium jest raczej nawet za słabe wiec nie wiem skąd zbyt te glony. Odmulam przy podmianach po trochu dno. Aktualnie dwa filtry naraz chodzą.

Mam kilka jeszcze pytań wiec w tym temacie założyłem temat.

Czy mogę dokupić jakąś krewetkę amano czytałem ze dobrze filtruje wodę, to może by trochę pomogła z glonami??
Myślę nad pozbyciem się prętników a zakupieniem haremu bojownika lub samego samca, i tu pojawia się kolejne pytanie czy nie atakował on by tej krewetki??Nie mam coś szczęścia do tych samiczek prętnika padły mi już 3;/ A samiec bez uszczerbku na zdrowiu.. Z powodu iż nie mam w akwarium żadnych korzeni to czy coś drewno by pomogło w walce z glonami, bo coś takiego tez przeczytałem gdzieś ze mają cos w sobie..;]
Trochę się rozpisałem wiec odpowiedzi mogą być wyczerpujące chętnie poczytam zdania bardziej doświadczonych;]


17.10.2011, 16:43 mephisto13 pisze
user
Widzę że opisałeś problem ale za mało konkretów podałeś na temat akwarium. Proszę opisz swoje akwarium np. kiedy założyłeś akwarium, jaka filtracja, jakie oświetlwnie i jak długo oświetlasz, nawożenie, podajesz CO2, itp.

Tu możesz poczytać więcej o glonach najczęściej atakujące nasze akwaria:
http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/glony-i-sinice/przewodnik-glony-w-akwarium.html


17.10.2011, 18:02 mitek pisze
user
A wiec nie podaje CO2 nawozić nie nawożę, roślinki rosną dość przyzwoicie. Akwarium posiadam od około 4-5 miesięcy hmm woda najbardziej przejrzysta to nie była nigdy myślę ze to wina lipnego filtra hj 411b jakoś tak, lecz kupiłem aquaela 500turbo i od dziś chodzi potem wyjmę tego hj 411 za kilka dni. Filtry są wewnętrzne oświetlenie słabe raczej 15w standardowa chyba świetlówka. Glony pojawiły się około 2tyg temu ... Na dnie trochę kamieni i biały kwarc czy coś takiego;]

A więc z twego linku wiem już na pewno ze to zakwit wody. Tak wiec dziś dolałem bactoactive niby żywe kultury bakterii zalecane jest 5ml lecz podałem 8 chyba nie zaszkodzi?? Czy filtr się z tym upora?? Czy może zakryć akwarium na 3 dni? ja uczyniłem to na dzień. I czy wtedy np karmić ryby czy wogóle zbiornika nie ruszać??

A coś na temat krewetek i ryb (bojownik)


Ostatnio edytowane: 17.10.2011, 18:10

17.10.2011, 20:39 mephisto13 pisze
user
Jak podłączyłeś nowy filtr to musisz poczekać aż w nim wytworzą kultury bakterii. Z bakteriami trzeba uważać żeby nie przesadzić bo wtedy może gwałtownie wzrosnąć przeniana materi w akwarium, mam na myśli że możesz NO3 wzrosnąć dość niebezspiecznie dla ryb. Przy słabej fitracji można zauważyć że ryby pływają przy tafili wody ja taki miałem problem ponieważ wlot do filtra przytkał się jakimś naltem zbierającym się wewnątrz rurki przy fluval'u 104.


17.10.2011, 20:39 mephisto13 pisze
user
Post usunięty


Ostatnio edytowane: 17.10.2011, 20:40

17.10.2011, 21:49 mitek pisze
user
O filtrze wiem ze trzeba poczekać i zamierzam tak też uczynić, i wyłącze stary filtr dopiero tak za dwa-3 dni. Co dalej z np krewetką i co by było gdyby był bojownik?? Jak tez z karmieniem ryb podczas zaciemnienia akwarium?? Filtracja myśle ze jest teraz juz na niezłym poziomie, woda dosc ruchliwa więc przepływ i czyszczenie myśle niezłe. W filtrze mam bioceramike i dołozyłem zeolit. Jak myślisz ile dni bym musiał czekać by był jakis efekt względem zakwitu wody. I kiedy dolać bakterii i ile ponownie?


17.10.2011, 22:14 mephisto13 pisze
user
Bakterie najlepiej dolać po czyszczeniu filtra albo po podmiance wody według zaleceń producenta ale późnej to już nie powinno być konieczne jeśli będzie wystarczająca ilość w akwarium i filtrze. Myślę o tym zacemnieniu ale jakbyś światło włączył na czas karmirnia i zostawił tak do 1 godz. później wyłączyć. rybom nic nie powinno stać przez te 3-4 dni a karmić wystarczy raz dziennie i to jest wystarczające.


17.10.2011, 22:33 mitek pisze
user
A co jeszcze sądzisz o tej krewetce czy ona coś poczyści czy tak raczej efekt mizerny?? I czy bojownik by ja dręczył?? (np w przyszłości) No i czy taka sól np by zaszkodziła tym rybom??;> Dzieki za odpowiedzi;]


17.10.2011, 23:05 mephisto13 pisze
user
Trudno mi coś powiedzieć o krewetkach bo nie miałem jakiegoś doświadczenia ale podobno krewtki potrzebują czystej wody niezbyt nawożonej mam na mysli azotyny, azotany, fosforany itp. tak gdzieś czytałem ale staram się nie zabierać głosu w tej sprawie bo nie mam doświadczenia :(
Sól niejodowana w niewielkim stopniu nie przeszkadza rybom podobno molinezje lubią lekko zasoloną wodę ale również używa się jej przy chorobach ryb.
Nie wydaje mi się żeby bojownik czy harem bojownika dręczył krewetki.


18.10.2011, 08:51 mitek pisze
user
Dzieki za odp. To teraz uzyskałem trochę wiadomości wiec staje do walki z zakwitem pod koniec tygodnia dam znać o efekcie zaciemniania;] Lecz oczywiście jak będę miał jakieś pytanie to tu jeszcze sobie napisze;p Pozdrawiam


15.05.2024, 14:05 Reklama pisze
user
Odpowiedz