jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » obsada 112l od podstaw
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

obsada 112l od podstaw

11.11.2011, 14:22 FuRiA pisze
user
Witam jestem nowy ale staram się nadrobić już od 2 tygodni czytam o rybach hodowli itp

zakupiłem akwarium o litrażu 112 l do tego filtry grzałkę napowietrzasz i wszystko co potrzebne

teraz przyszedł czas na zaplanowanie pociech

proszę o rady i liczę na wasze doświadczenie

mam kilka opcji :

Harem: chciałbym mieć 2 pary z tych 3 na dole
1x1 Barwniak czerwonobrzuchy
1x1 Pielęgniczki Ramireza
1x1 pielegniczki Meeki

Ławice

8xDanio Rózowe
8xKardynałek chiński

lub

7x brzanka purpurowa
8x Bystrzyk pięknopłetwy

lub

8x neonki czarny
8x neon zielony

ewentualnie jkais mix z tych gatunkow inny , inne propozycje bardzo mile widziane

Dno

6x Kirysek lamparci
5x osotek zebra

co do haremu to priorytet to meeka ale nie jestem pewien czy para mekki moze byc w 1 akwarium z inna para pielegnic


Ostatnio edytowane: 11.11.2011, 14:35

11.11.2011, 15:29 rainbow pisze
user
jak chcesz mieć jakieś pielęgnice np meeki to daj 1 parę , nie dawaj więcej par bo będzie sajgon , nawet jak 1 para doczeka tarła to wszystkie inne ryby będą ganiane , co do ławic to wolę mniejsze ryby np neony innesa lub razbory , brzanki rosną dość duże więc trochę mi nie pasują , na dno daj kilka kiryskow


11.11.2011, 15:40 FuRiA pisze
user
hmmm czyli :

1x1 Barwniak czerwonobrzuchy
1x1 Pielęgniczki Ramireza

8xDanio Rózowe
8x neon zielony

6x Kirysek lamparci
5x osotek zebra



Ostatnio edytowane: 11.11.2011, 17:35

23.11.2011, 18:38 kinia1981 pisze
user
Witam, ja też jestem tu od paru dni i także planuję nową obsadę akwarium 112 L. Myślałam o Neonkach w znacznej ilości (Innesa, czerwony, błękitny, czarny) + jeszcze kilka większych rybek do kompletu 1 z gatunków: Zwinnik Blehera lub Czerwonousty, Błyszczyk Parański, Tęczanka Neonowa, Razbora Galaxy lub Danio Czerwone i Zielone. Tylko nie wiem, ile sztuk każdej z rybek, żeby dobrze się u mnie czuły...

Prosiłabym o podpowiedź...

Z góry dziękuję...

Nie rób priorytetu z kogoś, dla kogo jesteś tylko opcją...

26.11.2011, 12:54 rafskix pisze
user
Furia-nie wiem,czy to jeszcze aktualne,ale nie ma opcji trzymania Barwniaków z Ramirezami.Barwniaki są za bardzo agresywne.Zdecyduj się na jedną większą ławicę np Danio-12 szt.

kinia1981-generalnie w akwa 112l najlepiej zdecydować się na max 4 gatunki rybek.

1- ławica mniejszych rybek typu neon/danio/rasbora itp
2- parka lub harem 1+2 większych rybek (ale bez przesady z wielkością-max 10 cm)
3- kilka (5-6) rybek dennych (kiryski,piskorki)

Oczywiście z każdej z tych opcji można zrezygnować.Ważne jednak żeby nie przesadzić z ilością gatunków w nie tak znowu dużym akwarium.


15.05.2024, 13:07 Reklama pisze
user
Odpowiedz