jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » grubowarg dwubarwny
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

grubowarg dwubarwny

22.09.2012, 20:27 bubaluki pisze
user
Witam, jestem nowa na tym portalu i potrzebuje pomocy.
Dostalam calkiem malenki narybek pielegnic zeberek, bylo ich 16 szt, ale w planie bylo oddanie wiekszosci kiedy podrosna i sie dobiora w parki. Mam akwa 54l i nie wiem ile ich moge zostawic, obiecnie mam 8 szt, grubowarga dwubarwnego i glonojada gepardziego. Moj problem polega na tym, ze do niedawna grubowarg sobie radzil z pielegnicami i byl prawdziwa pieknoscia, ale teraz kiedy jedna parka jest w czasie godow grubowarg jest caly poobijany i poobgryzany!
Planuje zostawic 2 parki zeberek, ale nie wiem czy to dobry pomysl zeby i grubowarg zostal? co o tym myslicie? a jesli nie to czy moge dokupic krewetke i z dwie kosiarki?
bede wdzieczna za pomoc!


22.09.2012, 21:35 rainbow pisze
user
Nie możesz zostawić ani 1 pary zeber bo one nie nadają się do akwa 54 L jak zostawisz to wybiją ci dosłownie wszystko , skarłowacieją i zdechną tyle. Kupuj ryby nadające się do litrażu a nie takie rybska do takiej szklank pchasz chyba nie widziałaś dorosłej pielęgnicy zebry. Męczysz ryby , więc zmień szybko obsadę. Glonojad też tu się nie nadaje , on rośnie do 60 cm długości a u Ciebie nie ma szansy dorosnąć .
Kosiarek nie możesz dokupić bo one też rosną bardzo duże , moja ma ponad 15 cm i jest w akwa o dł.120cm , a krewetki możesz kupić , ryby będą miały pyszny obiad .


22.09.2012, 23:41 Marcin pisze
user
No niestety 54l to za mało na zebry nawet jak będzie jedna para. Ile takie akwarium ma długości? Zebry jak się dobiorą w parę (albo już się dobrały) to będą potrzebować sporego terytorium i inne ryby po prostu nie będą miały gdzie się schować. Poza tym ja bym tak nie mieszał gatunków: pielęgnice, grubowarg, kosiarki, jeszcze do tego krewetki, już pomijając że akwarium jest do tego za małe. Jeśli masz możliwość to oddaj zebry i weź jakieś małe rybki. Im będzie lepiej a Ty się nie będziesz stresować że się gryzą :)


23.09.2012, 10:24 bubaluki pisze
user
dzieki za rady, zeberki dostalam od kolegi, ktory trzyma 5 doroslych juz szt w takim jak ja akwarium, odlowil sloikiem ile sie dalo i mi przyniosl jak juz mialam kupowac cosik, to byly doslownie kropki z oczami...no i wtedy dokupilam grubowarga i glonka, zaczelam czytac o tych gatunkach i teraz wlasnie jestem w kropce. rainbow, jestes strasznie niemila, ty sie moze znasz, ale jak ktos zaczyna to ma prawo popelniac bledy...po to sa te fora i ludzie prosza o pomoc, ale i tak dzieki.


25.09.2012, 21:27 rainbow pisze
user
Nie jestem nie miła , poprostu pisze co myślę. Nie będę Tobie schlebiac skoro robisz coś nie tak , zmień to i wtedy to pochwalę, Pozdrawiam


04.10.2012, 23:32 xxx pisze
user
ooo... znajoma twarz :)
ema, Tęczo :)


09.10.2012, 19:33 rainbow pisze
user
locdog pisze:
ooo... znajoma twarz
ema, Tęczo

A Witaj , Witaj :)


29.03.2024, 10:25 Reklama pisze
user
Odpowiedz