jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » 54 L a w nim ???
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

54 L a w nim ???

12.01.2013, 19:07 Kalmirja pisze
user
Witam,
Czas poważnie podejść do tematu. Miałem dziś kupić okazyjnie baniak 200 L ale niestety nie udało się no trudno zostaje przy 54 L i tu problem co proponujecie nie ukrywam ale zależy mi na odpowiedzi Gucia bo to Gość z obszerną wiedzą , wiem że mogłem napisać do niego bezpośrednio ale chciałem się podzielić opinią Gucia z Wami może ktoś będzie miał taki problem w przyszłości to oszczędzę mu pisania :)
Do rzeczy miałem w baniaku 6 skalarów ale to męczarnia dla nich więc 4 duże oddałem a 2 malutkie zostawiłem bo lubię te rybki moje dzieci także oprócz skalarów mam jeszcze otoska,glonojada,kosiarkę,neona czarnego,neona czerwonego wszystko co wymieniłem mam po 1 sztuce plus te 2 skalary i dwa kiryski spiżowego i pandę ,dodam że wszystkie są malutkie i nie zajmują dużo miejsca w baniaku i tu pytanko się rodzi czy mogę coś jeszcze dokoptować aby jak to ładnie pisze w innym poście Gucio aby nie zrobić zupy rybnej . Czekam na Wasze odpowiedzi :)

Sanu Babu

12.01.2013, 21:20 gosc pisze
user
Wiele gatunków ryb jak choćby wymienione przez Ciebie neonki to ryby stadne lubiące pływać w grupach. Tak że uważam że aby poprawić lepsze samopoczucie tychże neonkow w Twoim akwarium lepiej jest dodać kilka rybek właśnie tego gatunku. Ja osobiście dodał bym jeszcze do wymienionej przez Ciebie obsady akwarium kilka danio pregowanych lub kardynałków chińskich , a zrezygnowalbym z tych skalarow.


12.01.2013, 22:50 Kalmirja pisze
user
Skalary jak podrosną idą do oddania , danio hmm..... też o nich myślałem dzięki za poradę ale pytam jeszcze ile sztuk danio i neonek bo już miałem neonki ale umarło im się z powodu za dużej ilości amoniaku to jest mój odwietrzny problem niby robię wszystko dobrze a tu nagle trach 5 trupów pływa do góry brzuchem :(

Sanu Babu

13.01.2013, 12:02 gosc pisze
user
Myślę że problemem w Twoim akwarium może być brak odpowiednich bakterii. Ryby wydalają niezużyte składniki białkowe w postaci amoniaku. Bakterie z rodzaju Nitrosomonas odżywiając się tym związkiem wytwarzają szkodliwe dla ryb azotyny. Azotyny są z kolei pobierane przez inne bakterie z rodzaju Nitrospira , Nitrobacter czy np: Nitrococcus które przetwarzają je na nieszkodliwe azotany. Azotany są bardzo dobrym nawozem dla roślin. W nowo założonym akwarium bakterie z rodzaju Nitrosomonas bardzo szybko się rozmnażają , natomiast bakterie wytwarzające azotany dzielą się znacznie wolniej przez co woda w akwarium stabilizuje się na właściwym poziomie po około dwóch tygodniach. Myślę ze powinieneś sprawdzić w swoim zbiorniczku poziom azotynów i pozwolić wodzie na tzw " zestarzenie " się jej. A co do ilości ryb w twoim akwarium to na jedną rybę około 5 cm długości powinno przypadać 3 litry wody , z tym że dopóki woda w Twoim akwarium nie ustabilizuje się na właściwym poziomie to powinieneś ograniczyć liczbę ryb i uzupełniać je stopniowo do właściwej ilości dla Twego akwarium.


13.01.2013, 23:23 xxx pisze
user
Kalmirja pisze:
i tu pytanko się rodzi czy mogę coś jeszcze dokoptować aby jak to ładnie pisze w innym poście Gucio aby nie zrobić zupy rybnej .

Problem w tym, że Ty już masz zupę rybną.
Moja rada.
Pozbądź się wszystkich ryb i zacznij kompletować obsadę od początku.
A co do tych małych Skalarów w Twoim baniaku to wpisz sobie w google 'karłowacenie ryb'.


14.01.2013, 00:58 Kalmirja pisze
user
A TO DOBRE !!!!!!!!!!

http://www.akwa.szczecin.pl/ryby/karlowacenie-rybek/

Sanu Babu

17.01.2013, 02:59 gucio pisze
user
Kalmirja
jak już sie uparłeś na te 2 skalary :)
to sobie już je zostaw
glonojad i kosiarka :( i tu znowu mały problem dużo rosnące ryby w małym akwa
zamiast tego glonojada i tej kosiarki 3-6 otosków sobie spraw
zostaw te kiriski jak chcesz
dokup 10 do 15 neonów(wybór zostaw sam sobie które czy czarne czy czerwone)

moja wizja była by taka
(jeżeli ode mnie miało by to zależeć)
10-15 sztuk neon czerwony albo zielony(Paraheirodon simulans)
jak zielony to pokusiłbym sie nawet około 20 sztuk
4-6 sztuk otosek przyujściowy
2 sztuki black molly lub gupik endlera sprawują się świetnie jako naturalne skimmery jak i dobrzy glonożercy
kilka krewetek red cherry,yellow lub amano

co do tego amoniaku(czy jesteś pewien że to amoniak truje ci ryby skąd ta pewność że to amoniak ?)
co ile podmieniasz wodę i jaki filtr używasz ??

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

17.01.2013, 23:35 xxx pisze
user
Za mały zbiornik na Molinezje.


19.01.2013, 10:56 alaroko pisze
user
Neonów do krewetek nie polecam z doświadczenia. Mi pozjadały krewetki.
A co do gupika, to one też są stadne.


19.01.2013, 11:38 gucio pisze
user
W 112l ma 10x neon innesa i red cherry w liczbie mi nieznanej jest ich dużo w każdym razie
Nie zaobserwowałem żeby neony zjadały krewecie
Wydaje mi sie że krewetki sa troche przy duże żeby stac sie posiłkiem dla innesów
Przynajmniej u mnie

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

Ostatnio edytowane: 19.01.2013, 15:50

29.03.2024, 13:45 Reklama pisze
user
Odpowiedz