jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Karmienie ryb » Forum » czym karmić te ryby
rejestracja przypomnienie hasła
Karmienie ryb

Karmienie ryb

Pokarmy suche, mrożone, żywe...

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy33 członków 25 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (9) Marco Marco (6)
Odpowiedz

Karmienie ryb

czym karmić te ryby

07.02.2013, 10:40 Akwarysta12 pisze
user
witam mam akwarium 55l i w nim trzymam 10 danio 2 kiryski 5 gupików oraz 2 prętniki i 2 welony czym najlepiej karmić te rybki? proszę o mądre komętarze jeśli macie zamiar pisać komenty typu z dużo ryb porąbało cie tylu ryb sie nie trzyma w takim akwa proszę wgl nie pisać w tym poście dziękuję


07.02.2013, 11:48 bielu pisze
user
A jesli chodzi o karmienie to staraj sie urozmaicac je tak zeby kazda z twoich rybek miala cos dla siebie. Ja mam 3 rodzaje platkow (osobiscie urzywam karmy tropicala) ichtio-vit ; supervit ; bio-vit ; wafle na bazie roslinnej ; spiruline w granulkach i pokarm mrozony w moim przypadku ochotke. Mysle ze przy takim zestawie twoje ryby rowniez beda mialy wszyskie niezbedne skladniki odzywcze.


09.02.2013, 16:01 xxx pisze
user
Tylko ostrożnie z tą ochotką.
Mi przez nią już padło kilka ryb.


09.02.2013, 16:38 gosc pisze
user
Ochotka jest pokarmem bardzo pożywnym ale też i ciężkostrawnym. Są gatunki ryb które po zjedzeniu dużej liczby ochotki naraz mogą paść. Inny problem z ochotką to to że żyje ona w mulistym dnie nierzadko w zanieczyszczonych zbiornikach przez co może mieć w swoim przewodzie pokarmowym po prostu muł , a także może zgromadzić w swoim organizmie niebezpieczne związki i zarazki. A więc tak jak pisze locdog należy ochotkę stosować w karmieniu ryb z ostrożnością.


09.02.2013, 22:23 Tasiorzyca pisze
user
Myśle że to co ciężko strawne -to smaczne więc raaz na jakiś czas nie zaszkodzi taki smakołyk:)


10.02.2013, 09:23 gosc pisze
user
Oczywiście że raz na jakiś czas nie powinien zaszkodzić. Chodzi tylko o to aby do karmienia ryb ochotką podchodzić z rozwagą. Pozdrawiam


10.02.2013, 12:46 bielu pisze
user
Dokladnie ;) u mnie jest ona podawana wlasnie jako taki smakolyk dla urozmaicenia diety moich malych podopiecznych raz na jakis czas.Wczesniej podawalem serca wolowe ale zbytnio nie chcialy ich jesc


28.03.2024, 20:22 Reklama pisze
user
Odpowiedz