jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » pyszczaki
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

pyszczaki

28.12.2010, 23:23 czechu pisze
user
Cześć , kpiłem synowi akwarium 112 l ( na to wygląda że to chyba sobie zrobilem prezent:) , chciałbym wpuścić do tego akwarium pyszczaki, trochę poczytałem , że to akwarium może być za małe dla tak myśle 12 sztuk , i do tego nie wiem jakie pyszczaki dbrać i może jakiegoś glonojada , taż ta by się przydał . Nzrazie kupiłem akwarium 112 , grzałkę pomkę wydajnośc 500 l/h, grys ozdony, skałki. Wsypałem lamienie , które wcześnej wpłukałem , ułożyłem skałki , nalałem wody , do wody jakieś bakter w płynie , uzdatniacz do wody z kranu i włączyłem pompkę . Narazie woda jest mętna .I znowu wgłębiłem sie w lektórę o akwarystyce i okazało sie jednak że nie jest to takie proste jak mi się wydawało .Jeżeli ktoś ma doswidczenie z pyszczakmi , chetnit posłucham co dalej.


02.01.2011, 19:24 Madzikowa pisze
user
Po pierwsze: Nie wlewaj żadnej chemii. Akwarium ma stać co najmniej 2-3 tygodnie żeby zakończył się cykl azotowy i żeby parametry się uspokoiły. żadne 'magiczne' bakterie nie pomogą.

Jedyne pyszczaki które tu się nadają to pyszczaki Saulosi (na inne gatunki akwarium za małe-stanowczo!). Harem 1 samiec + 4 samice będzie ok.

Podłoże dla pyszczaków: Biały piasek (tylko i wyłącznie) dużo skał (łupków). Z roślin ewentualnie jakieś Cryptocoryne.

Nie ma glonojadów-są zbrojniki. I nadaje się tu zbrojnik niebieski 1 albo 2 (para).


06.01.2011, 12:08 Marcin pisze
user
Albo możesz spróbować czegoś z Tanganiki, np:
2x Księżniczka z Burundi
2x Muszlowiec krótki
2x Naskalnik kędzierzawy (Julidochromis ornatus)
Akwarium jak pisała Madzikowa skaliste i do tego z roślin może jakieś anubiasy albo nurzańce. Na 12 sztuk to akwarium będzie za małe, ale jak widać kilka opcji masz. Daj znać na co się zdecydowałeś.


06.01.2011, 19:17 rainbow pisze
user
księżniczki polecam tylko do akwa 1 gatunkowego , mam doświadczenie z tymi rybkami i myślę iż absolutie nie nadają się do innych ryb .....


24.01.2011, 17:14 malawi1 pisze
user
witam .jestem tu nowy,ale malawi hoduje od 5lat pozwolę sobie odesłać kolegę do chyba bardzo dobrego źródła jakim jest klub malawi i malawi pl. jeśli jeszcze tam nie trafiłeś to polecam .znajdziesz tam prawie wszystko szczególnie jeśli dopiero zaczynasz przygodę z malawi . zapraszam do lektury .również zaczynałem od 112l ,dzisiaj moje pysie pływają w 600l ,i myśle jak to powiększyć,ale nie chcę rozwodu ,żartuje,.teraz poważnie . ,malawi to choroba objawia się tym, że razem z postępem choroby kurczą się akwaria.mam nadzieje ,że zachęciłem . pozdrawiam mariusz.

Mariusz - stosuj się do zasad forum. Nie piszemy wielkimi literami.
piotrek


Ostatnio edytowane: 24.01.2011, 19:43

15.02.2013, 22:25 Kalmirja pisze
user
witam nie znam się na malawi ale trohę słyszałem czy to prawda że samce są niebieskie a samice żółte ?

Sanu Babu

20.04.2024, 08:48 Reklama pisze
user
Odpowiedz