jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Filtry i filtrowanie » Forum » Czystość wody
rejestracja przypomnienie hasła
Filtry i filtrowanie

Filtry i filtrowanie

Jaki masz filtr? Zewnętrzny, wewnętrzny? Podziel się opinią o sprzęcie!

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy61 członków 64 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (25) dzygi dzygi (17)
Odpowiedz

Filtry i filtrowanie

Czystość wody

09.06.2013, 10:07 Kalmirja pisze
user
Witam,
Kiedyś wymyłem filtry w gorącej wodzie i woda zrobiła mi się koloru mlecznego długo nie mogłem dojść do ładu a teraz kolego w pracy mówi mi że on tak robi tyle że dodaje do wody 3 łyżeczki soli kuchennej i jest wszystko ok , hmmm dla mnie to nie do pomyślenia nie chcę próbować bo wodę mam czystą podmianki robię co tydzień 30% wody mam dwa filtry wewnętrzne które myje w starej wodzie z baniaka i rybki są zdrowe.
Moje pytanie co Wy Fachmani od akwarystyki sądzicie o sposobie mojego kolegi z pracy ? Pozdrawiam Kalmirja

Sanu Babu

09.06.2013, 10:50 Lidiana_84 pisze
user
Witam. Nie jestem specjalistką Rób jak robisz, Twój kolega podczas takich czynności zabija bakterie nitryfikacyjne. Poza tym jak używać soli to NIEJODOWANEJ! Filtry czyść jak najrzadziej (jak się zapchają).
Pozdrawiam.

Dzięki _edzia_ już poprawiłam :)


Ostatnio edytowane: 13.06.2013, 10:39

13.06.2013, 10:21 _edzia_ pisze
user
Za takie wyparzanie czegokolwiek w akwa sama dostałam zjobkę :) to bardzo głupi pomysł teraz to wiem. Lidiana84 ma rację, choć pewnie myślała o bakteriach nitryfikacyjnych, jak zwał tak zwał w ten sposób Twój kolega zabija je a to źle.
Sól owszem, ważona, ale najpierw sprawdź w necie czy wszystkie Twoje ryby tolerują zasolenie. Zazwyczaj używa się jej jako odkażacza przy walce z pleśniawką ale tylko w początkowych stadiach.
Pozdrawiam :)


13.06.2013, 12:54 bielu pisze
user
Owszem słyszałem o dolewaniu roztworu soli do akwa ale tylko jako odkażacz sam nawet w taki sposób pozbyłem sie ospy u ryb.(minus 10 martwych krewetek).Ale nigdy jako sposób na czysta wode ;)


13.06.2013, 13:07 Lidiana_84 pisze
user
Kalmirja pisze, że filtr jest czyszczony w roztworze soli. Nie wiem jaki ma to cel i nie sądzę, że po takim zabiegu ma się krystaliczną wodę :) Ja tam wolę tradycję - czyli płukanie w wodzie z podmianki. Pozdrawiam ;)


13.06.2013, 15:07 simarol pisze
user
Popieram słowa Lidiana_84


Ostatnio edytowane: 13.06.2013, 15:15

14.06.2013, 15:58 gucio pisze
user
Lidiana_84 pisze:
Kalmirja pisze, że filtr jest czyszczony w roztworze soli. Nie wiem jaki ma to cel i nie sądzę, że po takim zabiegu ma się krystaliczną wodę Ja tam wolę tradycję - czyli płukanie w wodzie z podmianki. Pozdrawiam

rób jak pisze ci Lidiana_84
filtr myj jak najrzadziej i tylko w wodzie z twojego akwarium
a sól możesz zastosować tak jak pisze kolega bielu

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

29.03.2024, 00:08 Reklama pisze
user
Odpowiedz