jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » molinezje
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

molinezje

03.07.2013, 16:25 _edzia_ pisze
user
Witam.
Mam kłopot z Molinezjami, mam 2 samce żółtej molinezji i miałam 1 samca czarnej, oprócz nich jeszcze 2 samice czarno-żółtą i białą. Problem jest z czarną, obydwa żółte samce zaganiały na śmierć tą czarną, więc dziś dokupiłam następną, tym razem samice.
Niestety jest to samo, szczególnie jedna z żółtych pastwi się nad nią z premedytacją zaganiając ją ciągle w jeden kąt:| Nie wiem co o tym myśleć, nigdzie nie wyczytałam by miały się nie lubić, przecież to jeden gatunek, a jednak... może nie lubią czarnego koloru po prostu? ;)
A może ktoś zna jakiś inny powód? pomóżcie bo inaczej będę musiała się pozbyć albo czarnej albo żółtych:(


03.07.2013, 18:41 Lidiana_84 pisze
user
Edzia moim zdaniem musisz dokupić więcej samic. Myślę, że na 1 samca 2 samice, żeby nie goniły tylko jednej. A jesteś pewna, że to są samice, bo ja raz kupiłam niby parkę a okazało się, że to dwa samce. Tak się ganiały, że płetwy całe miały "pocięte". W efekcie musiałam zamienić się ze szwagrem :)I jest do dziś spokój :)
Myślę, że kolor nie ma tu nic do rzeczy, mój biały samiec żaglopłetwej molinezji po prostu "zakochał" się w czarnej ;) Pozdrawiam


03.07.2013, 19:28 _edzia_ pisze
user
No ja tez nie wierzę że kolor ma znaczenie:)
W sumie mam 2 samce i 3 samice licząc tą kolorową i białą i jedynie biała to odmiana lirowa a pozostałe to księżycowe. Więc w najgorszym wypadku jest 2/2 a pomimo wszystko czepiają się tylko czarnej, a właściwie czepia, ba najbardziej gania ją jedna z żółtych, druga tylko czasami.
Ale może masz rację dokupię jeszcze jedną czarną samicę, może pomoże. Ale na początku byłe ok. mam je już koło 3 m-cy.
Ty to masz dobrze że masz się z kim wymieniać, ja w okolicach nie mam nikogo z kim mogłabym podzielić się moim hobby, czy miło pogadać o rybciach przy winku przed akwarium:(


03.07.2013, 19:41 Lidiana_84 pisze
user
Muszę coś kombinować hehe. Ja miałam podobny problem ale z inną rybą. Zamęczyła mi raz samicę mieczyka na śmierć traktując ją jako samca swojego gatunku(kolor czerwony) musiałam kupić 2 samice i sytuacja rozeszła się po "kościa". Pogonił raz jedną raz drugą i było ok :) Kup jeszcze jedną i zobaczysz. Powodzonka


03.07.2013, 20:48 gregshark pisze
user
Witam ja mam do oddania za parę tygodni z ok 60 molinezji niespecjalnie mam co z nimi zrobić bo wciąż ich przybywa wiec jak coś czekam na kontakt chętnych jestem z Gdyni wiec na tym terenie odbiór własny NIE WYSYŁAM RYB!!! chętnie oddam całe 60 młodych za 1 kirysek lamparci :) albo za darmo Pozdrawiam

200l

03.07.2013, 21:29 _edzia_ pisze
user
Wrzuć ofertę na naszej Giełdzie, będziesz bardziej widoczny:)
Ja jestem z pod Bieszczad więc nawet wysyłka 1-2 ryb nie ma sensu i jest ryzykowna w tych temperaturach :)
Pozdrawiam.


09.07.2013, 20:18 _edzia_ pisze
user
No i pomogło:) żółte były tak zdezorientowane że im się czarna rozdwoiła że dały spokój obydwóm :)))


09.07.2013, 22:08 Lidiana_84 pisze
user
Super:) To teraz trochę odpoczną :)


29.04.2024, 11:22 Reklama pisze
user
Odpowiedz