jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » przemiana na malawi
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

przemiana na malawi

25.07.2013, 12:35 rabek4 pisze
user
Witam kolegów i mam pytanie odnośnie przemiany mojego akwarium z ogólnego na malawi i teraz zastanawiam sie co z mieszkańcami i które rybeczki mogę zostawić. Więc czy jest możliwość, aby razem zamieszkały no standardowo rodzina pyszczaków z moimi tutejszymi, a mam zamiar zostawić suma rekiniego, 5 kirysków dorosłych, ładnego kiryśniaka, duży glonojad i pielęgnica boliwijska i czy te rybki sobie szkody nie narobią z mieszkańcami malawi :) A mam jeszcze 8 ładnych skalarów i czy one będa pasowały czy raczej nie ?Bo inne ryby typu neon, kardynałek, mieczyk, molinezja, gupik, czerwonogłówka, rozbora, gurami, danio, kosiarka to raczej już nie ten klimat i bedą do zahandlowania :) Może ktoś ma pyszczaki z innymi gatunkami to prosze o podpowiedź :)


26.07.2013, 16:40 bielu pisze
user
Kolego zadna z rym ktore do tej pory miales i wymienileś nie nadaje sie do malawi!!! Pomijajac fakt ze ladna miales zupe trzymajac tyle roznych gatunkow w jednym akwarium.Pyszczaki są rybami terytorialnymi i nie toleruja innych osobnikow w swoim rewize nie mówiąc juz o parametrach wody które są skrajnie różne w biotopie malawi i wodach tropikalnych czy to azji czy ameryki poludnowej.Wystarczy czasem siąsc i poczytac o wymaganiach danych ryb i srodowisku w którym żyja.

Pozdrawiam
I zycze bardziej zdrowego podejcia do tematu!


07.08.2013, 02:22 gucio pisze
user
tak jak pisze BIELU
czytamy i jeszcze raz czytamy !!
to nie boli uwierz mi :)
pozdrawiam !!!

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

18.08.2013, 10:32 rabek4 pisze
user
Widzę, że akwaryści z forum to chyba elita hodowców na skale światową :) Zupa w moim akwarium ma wszystkie akwaria pod soba bo naprawde z tą obsadą robi wrażenie i ryby bardzo dobrze ze soba współpracują i żadna nie ma problemu z kawałkiem zbiornika :) Dzieki za wyczerpującą wypowiedź. Myślę, że dobiorę pyszczaki najłagodniejsze i zostawię dorosłe kirysy i sumy rekinie z glonojadem i powinny sie tolerować na 240 litrach z dużą gama kryjówek. Pozdrawiam :)


18.08.2013, 12:25 bielu pisze
user
Po co pytasz o porade skoro i tak nic sobie z niej nie zrobileś ??? Pomijajac fakt czy sie beda tolerowac w jednym akwa czy tez nie pomyślałes o warunkach i parametrach wody jakie musisz zapewnic pyszczaką a jakie parametry toleruja kirysy i sumy??? Chyba nie bo gdybys to zrobil to nie pisałbys takich głupot!!
Wiec skoro pytasz o porade to schowaj wlasne ego do kieszeni i jej posłuchaj a jesli nie chcesz słuchac to poczytaj sam i moze wtedy zgodzisz sie z naszy zdaniem.


Ostatnio edytowane: 18.08.2013, 12:26

19.08.2013, 08:51 simarol pisze
user
bielu pisze:
Po co pytasz o porade skoro i tak nic sobie z niej nie zrobileś ??? Pomijajac fakt czy sie beda tolerowac w jednym akwa czy tez nie pomyślałes o warunkach i parametrach wody jakie musisz zapewnic pyszczaką a jakie parametry toleruja kirysy i sumy??? Chyba nie bo gdybys to zrobil to nie pisałbys takich głupot!!
Wiec skoro pytasz o porade to schowaj wlasne ego do kieszeni i jej posłuchaj a jesli nie chcesz słuchac to poczytaj sam i moze wtedy zgodzisz sie z naszy zdaniem.
Dokładnie parametry wody i warunki zgadzam sie z kolegą -bielu :)


14.05.2024, 18:47 Reklama pisze
user
Odpowiedz