jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Neonki i tęczanki - czy można trzymać razem?
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Neonki i tęczanki - czy można trzymać razem?

20.08.2009, 09:46 ynness pisze
user
Mam piękne stadko neonków. Spodobały mi się tęczanki, są duże i zastanawiam się czy mogą być w jednym akwa z neonkami. Napiszcie jakie ryby nie powinny być z neonkami

ynness

20.08.2009, 13:36 gal104 pisze
user
Hmm z neonkami mogą być prawie każde ryby, o ile są razem od młodości, neonki nie powinny być trzymane z dużymi pielęgnicami bo mogą być potraktowane jako pokarm...

Myślę że jak wpuścisz kilka tęczanek to nic nie powinno się dziać.


20.08.2009, 21:14 Deli pisze
user
teczanki mozesz trzymac tylko wpusc stadko(min. 6 szt.) bo to rybki stadne a co do ryb nie nadajacych sie do trzymania wraz z neonami to napewno skalary no i pielegnice;)) chociaz widzac ze masz baniak 180l jezeli jest mocno zarosniety roslinami to nawet z tymi rybami mozesz trzymac :)


20.08.2009, 22:08 gal104 pisze
user
Nie, ja mam skalary z neonkami i nic się nie dzieje, można trzymać neonki ze skalarami nawet w nie zarośniętym akwarium, byle były od młodości razem:P


Ostatnio edytowane: 20.08.2009, 22:09

20.08.2009, 22:47 Deli pisze
user
pewnie masz male te skalary... u mnie takie polaczenie zawsze konczylo sie szkieletami na dnie;]


21.08.2009, 10:34 Anais pisze
user
Tak jak pisali koledzy...
Neonki to rybki które można trzymać prawie ze wszystkimi - wyjątek to duże ryby dla których mogą posłużyć jako pokarm.
Przed zakupem ryby poczytaj o niej jaki je pokarm, jeśli będzie pisać że żywy (i jest to duża ryba) może się pokusić o neonka :)

Ale tęczanki nie są zagrożeniem dla neonków :)

Choć, z drugiej strony w akwa dzieją się czasem cuda :D Od pewnego czasu mój bojek śpi do góry nogami (nie zawsze, czasami) :D

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

27.04.2024, 16:12 Reklama pisze
user
Odpowiedz