jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rozmnażanie i ciąża » Forum » ROZMNAŻANIE ZBROJNIKA NIEBIESKIEGO
rejestracja przypomnienie hasła
Rozmnażanie i ciąża

Rozmnażanie i ciąża

Tarło, narybek, ikra, sposoby hodowli.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy46 członków 131 dyskusji

Właściciel

Marco

Marco
Data utworzenia
22.07.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

kubanowy22 kubanowy22 (4294967295) Mlody94 Mlody94 (22)
Odpowiedz

Rozmnażanie i ciąża

ROZMNAŻANIE ZBROJNIKA NIEBIESKIEGO

24.04.2009, 22:09 MarceL pisze
user
Prosze o wypowiedzi sie osob ktorym udalo sie rozmnożyć te ryby


Ostatnio edytowane: 24.04.2009, 22:38

26.04.2009, 12:52 Darkus pisze
user
Co konkretnie Cię interesuje? Rozmnażałem te rybki z sukcesem przez wiele lat:)


12.08.2009, 20:39 szp14 pisze
user
Witam u mnie w akwa udało się rozmnożyć ale nie mam pojęcia jak to się stało :) teraz niestety nie widać młodych ponieważ ine ryby musiały je pożreć. A teraz odłowiłem samca i samice do innego akwarium i chcę je rozmnożyć. Czy może mi ktś powiedzieć jak to zrobić??


13.08.2009, 20:08 Mlody94 pisze
user
Udało mi się rozmnożyć glonojady również z sukcesem. Jeżeli chcesz je przenieść do osobnego akwarium to musisz stworzyć takie same warunki jak w akwa ogólnym, lecz ja bym rozmnażał w ogólnym ;) Jeżeli chcesz aby młode przetrwały to zrób duże zagęszczenie.

A co do rozmnażania to tak :
Samiec znajduje miejsce, które dokładnie wyczyszcza. Następnie zaprasza samice która składa ikrę. Samiec zapładnia ikrę i opiekuję się nią (wachluje), przegania inne ryb od gniazda. Kiedy młode są już zdolne do samodzielnej ochrony, opuszczają gniazdo. Młode na początku żywią się żółtkiem z ikry, potem glony itp. Dorosłym osobnikom podajemy pokarm płatkowany, granulowany itp. itd. :)

Przepraszam za słabą polszczyznę :/ :/ Jeżeli coś źle wytłumaczyłem to przepraszam :[

www.akwarium-mlody.blog.onet.pl

13.08.2009, 22:30 MarceL pisze
user
ja również z sukcesem rozmnorzyłem te ryby 5 razy samiec składał ikre w muszli, która znajdowała się w akwarium ogólnym po złożeniu ikry muszle razem z samcem przekładałem do innego akwarium bez większych ryb po około 6 dniach młode wypływały z muszli a samca odławiałem i przenosiłem do ogólnego akwarium niestety przypadkiem przez własną głupote zabiłem wszystki małe glonki :( podając zbyt dużą ilość CO2 ryby się podusiły z braku tlenu całą zabawę zaczynam od początku ucząc się na błędach


26.08.2009, 20:42 MarceL pisze
user
kolejny sukces i masa maluchow jak do tej pory jest to naj liczniejszy wyleg nei jestem w stanie policzyc ale jest ich ponad 50 sztuk


26.08.2009, 21:17 Latifa pisze
user
Jak zbrojniki się zaczną mnożyć to potem się nie można opędzić ;). Znam ludzi, którzy są już sfrustrowani ciągłym pojawianiem się małych zbrojników :)

patrz mój nowy profil -->jasminaa

30.08.2009, 11:51 ynness pisze
user
A jak utrzymujecie narybek? Przed chwilą mi się wylęgły młode zbrojniki i przeniosłam je do innego akwa, ale nie wiem jaką temp. i czy światło maja mieć , no i oczywiście co im podawać? PODPOWIEDZCIE, nie hcę , żeby zdechły

ynness

31.08.2009, 11:29 MarceL pisze
user
ja narybek mam w 40l zbiorniku z roslinami filrem i calym osprzetem teperatura 23-25 stopni podmiemiam wode co 2 tygodnie
po 5 do 7 litrow karmie je spirulina platkami oraz specjalnym pokarmem dla zbrojnikow co do swiatla to maja pokarm dopiero sie podaje w momecie jak zniknie zolty woreczek zolciowy i nadmiar pokarmu trzeba usuwac w pirwszych tygodniach mozna podawac gotowane zoltko jajka mam nadzieje ze pomoglem.


29.09.2009, 21:10 wiktor931 pisze
user
czy można trzymać narybek z narybkiem mieczyka i co podawać młodemu narybkowi do jedzenia??? z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


28.04.2024, 17:48 Reklama pisze
user
Odpowiedz