jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » rybki zdychają, co robić?
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

rybki zdychają, co robić?

12.08.2012, 14:59 _edzia_ pisze
user
Wiem że najważniejsza jest efektywność dlatego zostawiłam ten Aqua Szut bo napowietrza i miesza wodę 2 razy mocniej jak ten chiński.
Ale powód mógł być taki że kiedy chodziły dwa to Aqua Szut chodził na połowie wydajności, po wyjęciu jup-a tak mu zostało, teraz ustawiłam go na max. moc i wydaje się że wszystko jest fajnie.

Uśmiejecie się... wczoraj wytarłam te glony (nowiutką oczywiście) ściereczką irchową i na razie nie widzę ani śladu po nich, zobaczę co będzie jutro;)

W filtr takiego typu zaopatrzę się wraz z większym akwa prawdopodobnie bliżej zimy, teraz cierpię na wrześniowy brak funduszy:|
Powiedźcie mi czy nawożenie stosuje się dla ryb czy roślin? i proszę o jakieś sprawdzone nazwy, tego jest cała masa! a ja już czasami głupieje od nadmiaru przeróżnych informacji !
... czy faktycznie potrzebny jest uzdatniacz wody przy każdej podmianie?

Ps:
Nie domokrążcą, teraz to się przedstawiciel handlowy nazywa:) dużo efektywniej brzmi :P


13.08.2012, 03:46 gucio pisze
user
tylko jak kupisz większe akwarium to musisz brać pod uwagę że i filtr musi być większy
liczy się to tak że woda w twoim baniaku musi być przefiltrowana 5-6 krotnie przez 1 godzinę przez twój filtr czyli na 100l filtr ma przerabiać 600l/h z tym że większość producentów zawyża wydajność filtrów o kilka litrów :) , a i sam filtr po pewnym czasie pracy traci na mocy kilka %
jeśli już to na to przykładowe 100l proponuje filtr z większą przepustowością niż 600l/h może być nawet 1000l/h
sam w 112l mam tetre 1200 i jest super przez pierwszy miesiąc przykręciłem go na zaworach i jak zobaczyłem że cyrkulacja wody spada to podkręciłem na max i jest super(pralki w akwa nie ma ) woda opływa cały baniak wszystko cacy :)

nawozy są dla roślinek :)
ja jadę na linii EASY-LIFE nie narzekam wszystko rośnie jak powinno

do uzdatniaczy to są różne opinie na ten temat jedni używają drudzy mówią ze nie trzeba
ja osobiście używam przy każdej podmiance wody ale w małych ilościach i tylko do kranówki bo resztę wody daje z filtra RO3

ps. przedstawiciel handlowy, hmm tak dumnie brzmi :)
pozdrawiam !!!!!!

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

15.05.2024, 19:42 Reklama pisze
user
Odpowiedz