jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Pomocy !!!!
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Pomocy !!!!

18.02.2013, 19:38 sabunia24 pisze
user
Pilne !!
Zdychają mi rybki nie wiem co robić mam już akwarium od 5 lat i nigdy nie miałam takiej choroby. w ciągu tygodnia zdechło mi 25 rybek pomocy.rybki wyglądają na zdrowe , ale po jakimś czasie pływają brzuszkami do góry i sie przewracają na strony. żal mi ich , dlatego proszę was o pomoc

Co się dzieje doradźcie co robić proszę.


18.02.2013, 21:10 gosc pisze
user
Jedną z chorób ryb akwariowych która w początkowej fazie nie daje widocznych objawów , a powoduje znaczne straty w rybach jest fleksibakterioza. U ryb które przetrzymają pierwszą faze choroby pojawiają się na skórze narośla przypominające kłaczki waty. Te narośla są bardzo podobne jak przy pleśniawce , ale nieco mniejsze i delikatniejsze. Oczywiście to co napisałem należy traktować jako podpowiedź do ewentualnej choroby , a nie jako diagnozę.


18.02.2013, 21:45 sabunia24 pisze
user
a co zrobić żeby to ustało. Oglądałam ryby nic nie miały bo myślałam że to ospa ,ale nic nie było. Co zrobić żeby je wyleczyć zmieniłam całą wode oraz dałam im lekarstwo na ospe i inne choroby i nie pomaga . Co zrobić??
Proszę o pomoc w leczeniu
Pozdrawiam


20.04.2014, 10:28 TOM3K pisze
user
Co zrobić żeby je wyleczyć zmieniłam całą wode oraz dałam im lekarstwo na ospe i inne choroby i nie pomaga,tu masz odpowiedz wystarczyla glodowka bo uklad pokarmowy byl zapowietrzony a dobilas je zmieniajac cala wode w ktorej byly bakterie potrzebne do zycia ryb. Nie mozna zmieniac calej wody....


29.03.2024, 08:35 Reklama pisze
user
Odpowiedz