jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » gdy ryba ledwo pływa-pływa bokiem
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

gdy ryba ledwo pływa-pływa bokiem

14.11.2009, 17:13 joda0103 pisze
user
cześć,możecie mi pomóc,niedawno kupiłam pięć sztuk brzanek i jedna mi choruje,a mianowicie-pływa bokiem ,ledwo porusza płetwami ,i pływa pod powierznią wody.Nie wiem co to może być,a nie chcę żeby zdechła.Inne rybki zachowują się normalnie,więc to chyba nie jest związane z temperaturą i wodą.Dziękuje za wpisy


14.11.2009, 17:47 gosc pisze
user
Wygląda mi to na zaburzenia pęcherza pławnego. Czy rybę "wypycha" do góry? Moczysz pokarm przed podaniem?


14.11.2009, 17:58 joda0103 pisze
user
można tak to ująć "wypycha".Co znaczy moczyć pokarm przed podaniem?zawsze wsypuje granulki albo płatki do akwarium,wczesniej nie mocze.Ale tą rybkę mam od wczoraj i jadły pokarm żywy ,może ją w sklepie czymś struli.Jak mam moczyć pokarm i czy zawsze,dla których rybek?pomózcie?!


14.11.2009, 18:07 gosc pisze
user
Jest też prawdopodobienstwo, ze to inna brzanka uszkodzila jej pecherz plawny. Sa to ryby dosc agresywne i jesli wpuszcasz do zbiornika pare sztuk o tej samej wielkosci to zawsze najpierw jest walka o przywodztwo. Ten scenariusz wydaje mi sie najbardziej prawdopodobny. Dlatego najlepiej jest wpuszczac wieksza liczbe ryb (zeby agresja rozlozyla sie rownomiernie) i roznej wielkosci.

Co do pokarmu to ja zawsze staram sie moczyc go przed podaniem (mozesz odlac odrobine wody i chwile moczyc w tym platki czy granulki albo biorac platki w dwa palce zanurzyc je w wodzie i lekko scisnac, zeby opadly na dno). Ryba pobierajac pokarm z tafli czesto nałyka sie powietrza i wtedy wlasnie "wypycha" ja do gory.


14.11.2009, 21:23 Anais pisze
user
Anne dzięki za takie info bo szczerze mówiąc nie wiedziałam o takim fakcie :)

Oczywiści Anne może mieć racje ale także ryba może być chora...
Obserwują ją czy nie ma jakichś innych objawów zewnętrznych.

Czasem jest też tak, ze kupimy w sklepie chore i słabe ryby które bo stresie przewozu i nowego otoczenia umierają :(

Pisz co z twoja rybka na bieżąco to coś postaramy się poradzić.

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

14.11.2009, 21:34 joda0103 pisze
user
ok,narazie z rybką bez zmian,ale żyje i mam nadzieje ,że przejdzie jej.będę informować.


14.11.2009, 21:39 gosc pisze
user
Sugerowałam się jednak podpisem na profilu odnośnie brzanki sumatrzańskiej, bo te jednak są bardziej agresywne od pozostałych. Możliwe, że coś ze sklepu przyniesione, choć bardziej skłaniam się co do waleczności rybek :)


14.11.2009, 21:40 Anais pisze
user
Wiesz po prostu zcasem napraawde cieżko powiedzieć, co jest rybce... :/

Obserwuj, to jedyne co mozna zrobic.

Trzymam kciuki za szybki powrót rybulki do zdrowia :D

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

16.11.2009, 18:55 joda0103 pisze
user
Witam ponownie.Niestety moja rybka zdechła dziś :-( ,jeszcze mam jedno pytanie,mam w akwarium ślimaki,już wyłowiłam 4sztuki.czy on szkodzą rybką?i jak myślicie skąd one się biorą?ze żwirku?-tam je znajduje.Jak przygotowywałam akwarium to wyparzałam wszystki,jak to możliwe ,że żyja!


16.11.2009, 21:27 Anais pisze
user
E, ślimaki to nie zawsze plaga - zależy jakie :D (może takie małe płaskie?)

Mogłeś przynieść ja na roślinach lub rybach ze sklepu.

Wyjmuj ślimaki ręcznie.

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

28.03.2024, 14:00 Reklama pisze
user
Odpowiedz