jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » gdy ryba ledwo pływa-pływa bokiem
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

gdy ryba ledwo pływa-pływa bokiem

19.05.2010, 18:45 gosc pisze
user
jusia pisze:
hej mam problem i licze na jakas pomoc
Wczoraj kupilam 1 welonka i myslalam ze jest jej smutno wiec dzis kupilam jeszcze1. Od wczoraj zarowna jedna jak i duga ryka sie nie rusza tylko ciagle sedza w jednym miejscu . co z nimi jest nie tak?

Przede wszystkim napisz coś o zbiorniku. Wielkość, czy akwarium jest dojrzałe, czym i jak często karmisz, parametry wody też byłyby pomocne. Bez tego mogę tylko zgadywać. Ale bawiąc się we wróżkę myślę sobie, że akwarium masz malutkie, pewnie bez filtra i nie daj boże zalane wczoraj, co sprawi, że Twoje ryby tego nie przetrwają jeśli szybko czegoś nie zrobisz.


19.05.2010, 21:34 jusia pisze
user
Mam 30l akwarium, karmie jedzeniem dla tych ryb nie zbyt czesto bo slyszalam ze potrafia jesc ciagle . maja pompke, wode wzielam z innego akwarium przefiltrowana i temperature maja odwiednia. Jak mocno napowietrzona to sie ruszaja a podmianke bede robic co3 dni. jak chodzi powoli to wogole sie nie ruszaja.


20.05.2010, 06:36 Gucio_55 pisze
user
jusia - Z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś młodziutka, dlatego spróbuję Ci wytłumaczyć, że robisz swoim rybkom krzywdę.
30l to za mało dla dwóch welonków. Te rybki rosną nawet do 20cm, przyłóż liniałek i zobacz ile miejsca zajmą w Twoim akwarium. Jak będą się poruszały?
Co więcej, Twoje rybki nie będą miały szans urosnąć takie duże, bo z powodu braku miejsca skarłowacieją. Karłowatość tTo taka choroba rybek, polegająca na tym, że wszystkie organy wewnętrzne rybki rosną a sama rybka, z powodu braku dogodnych warunków, nie rośnie. Całe życie się męczy.

Twoje rybki, jak sama widzisz, źle się czują, ale to wynika najprawdopodobniej z niedojrzałego zbiornika.


20.05.2010, 12:41 jusia pisze
user
hej.powiem ci ze od rana rybki plywaja jak szalone i sa raczej szczesliwe. Chyba musialy sie zaklimatyzowac.


20.05.2010, 13:52 Marco pisze
user
To git ;P

DeviantArt :D : http://marco1994.deviantart.com/

20.05.2010, 15:58 gosc pisze
user
Na dwa welony będziesz potrzebować co najmniej tych stu litrów i porządnego filtra. Najlepiej dokup bakterie nitryfikacyjne, bo Twój zbiornik mimo wody z innego akwarium nie jest dojrzały a wtedy szkodliwe azotyny mogą skoczyć w mgnieniu oka.


20.05.2010, 19:26 jusia pisze
user
ok dzieki za podpowiedz.


04.06.2010, 15:52 jusia pisze
user
hej mam pytanie. jakie roslinki moge zasadzic u moich welonkow bo wszystkie zjadaja.


04.06.2010, 18:28 gosc pisze
user
jusia pisze:
hej mam pytanie. jakie roslinki moge zasadzic u moich welonkow bo wszystkie zjadaja.


Próbuj z roślinami o grubych i dużych liściach. Wszelkiego rodzaju anubiasy powinny się nadać. Nurzaniec olbrzymi też powinien wytrzymać, choć to wszystko zależy od charakteru Twoich ryb, bo nie każdej smakuje to samo :)


06.08.2010, 17:37 beata pisze
user
Od kilku dni mój bojownik pływa przechylony na prawą stronę. Nie wypływa do góry ale chowa się w kokosie. Jada płatki z dużym apetytem lecz wygląda jakby był zmęczony i w ogóle nie rozkłada płetw a do niedawna robił to zawsze gdy odbijał się w szybie. Zdążył dobrze zaaklimatyzować się w moim zbiorniczku a przy tak małej obsadzie ma "luzik". Zauważyłam także dużą białą kropę na prawej płetwie lecz nie wygląda ona jak ospa.Miałam już rybkę z chorym pęcherzem pławnym , czy ta choroba jest zakaźna? Kupiłam większe akwarium ale teraz obawiam się przenosić do niego rybki gdyż mogą przenieść chorobę. Mam jeszcze trochę czasu na przenoszenie rybek więc poradźcie jak zapobiegać przenoszeniu chorób.


23.04.2024, 23:15 Reklama pisze
user
Odpowiedz