jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Welon pływa bokiem
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Welon pływa bokiem

16.05.2011, 08:16 dzygi pisze
user
Ja polecam do kupienia bądź poszukania w necie jakiś książek o Akwa.


POLECAM Artykuł na początek:
http://www.sera.de/pl/poradniki/akwarium/pielegnacja-akwarium.html

Na powyższej stronie jest dużo informacji...


polecam artykuł http://www.akwarium.net.pl/port/modules/pielegnacja/
Cytat:
Niemal każdy początkujący akwarysta się z nim spotyka. Ze mną też tak było. W swoim pierwszym akwarium 50l miałem kilka gatunków ryb różnej wielkości (od 3 do 8 cm) w liczbie ok.20-30 osobników. Oczywiście z pełnym zapałem karmiłem je obficie suszoną dafnią. Wprawdzie uważałem, aby nie zostawało nic nie zjedzonego to jednak ryby pływały zawsze z pełnymi brzuchami. Woda niestety była zawsze mętna i z bliska widać było drobną zawiesinę. Musiałem zresztą ją wymieniać co jakieś 1-2 miesiące. Teraz, po wielu latach woda w moich akwariach jest klarowna, a gruntowne czyszczenie przeprowadzam co ok. rok lub dłużej, zależnie od wielkości zbiornika.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane: 16.05.2011, 08:17

16.05.2011, 10:55 gosc pisze
user
Brak mi słów. Podstawy akwarystyki się kłaniają.


16.05.2011, 12:39 dzygi pisze
user
A może ktoś wyciąga rybki i je myje gąbką z mydłem żeby nie brudziły?? a potem z powrotem do AKWA





żeby nie było to żart ;/

Pozdrawiam

16.05.2011, 15:38 kaja22 pisze
user
no mam na dzieje ja tak z rybkami nie robie


16.05.2011, 16:20 Otomik pisze
user
ale niestety robisz inne rzeczy działające podobnie. kup sobie preparat z bakteriami nitryfikacyjnymi.


16.05.2011, 19:31 gosc pisze
user
Dziewczyno, poczytaj trochę:

http://www.akwar.net/grupy/akwarystyczne-podstawy/forum/_/1/1

Na teraz:

1. Wodę podmienia się 30% raz na tydzień, a to znaczy, że wylewasz z akwarium troszkę mniej niż 1/3 wody i zastępujesz ją świeżą (odstaną przez 24h). Broń boże całą wodę!

2. Filtr czyścisz raz w tygodniu, a nie codziennie!

3. Idziesz do akwarystycznego i kupujesz testy wody. Jak zrobisz testy to napisz jak wyszły i zobaczymy, co robić dalej.

4. Póki tego nie zrobisz nie karm ryb.

Radzę jeszcze wpisać w wyszukiwarkę hasło "cykl azotowy" i przeczytać dokładnie wszystko na jego temat. Jak chcesz się bawić w akwarystykę to się trochę postaraj.


Ostatnio edytowane: 16.05.2011, 19:32

16.05.2011, 19:44 Miszczu pisze
user
Przeczytaj sobie najpierw książkę akwarystyczną a potem załóż się za akwa bo teraz to robisz im krzywdę. A nie pielęgnujesz te ryby albo w ogolę zlikwiduj akwa i oddaj je w dobre ręce bo ty nie umiesz go prowadzić . Kto myje filtr co dziennie i to kranówom albo kto podmienia całą wodę co parę dni. Filtr się myje co ok. miesiąc ja tak robię. A wodę podmienia co 2-3 tygodnie ok. 1/3 lub 1/4 wody . Takie jest moje zdanie. Zgadzam się z Otomikem zrób testy najlepiej wszystkie jest ich chyba 6 lub 7 a kosztują ok. 50zł.


16.05.2011, 19:58 kaja22 pisze
user
troche to dziwne bo mi w sklepie zologicznym powiedziano ze filter moge myć codziennie to nie szkodzi rybką im czysty tym lepiej dla rybek


17.05.2011, 06:35 mephisto13 pisze
user
Wiesz sklepy zoologiczne nie zawsze prowadzą akwaryści. Raczej się nie czyści filtra codzienie no chyba że tak szybko ci się zabija a to jest oznaką przekarmiania ryb albo gniciem roślin. Wygląda że masz filtr wewnętrzny a wiem że te się szybko zabijają ale czyść go jeśli to jest konieczne w wodzie ubarnej z akwarium. Poczytaj sobie o cyklu azotowym w akwarium to zrozumiesz całą przemianę materii i dlaczego są ważne bakterie, które zabijasz myjąc codziennie filter i wymianą całej wody w akwarium.


Ostatnio edytowane: 17.05.2011, 06:36

17.05.2011, 17:55 gosc pisze
user
Pierwsza zasada akwarysty - nigdy nie słuchaj sprzedawcy. Rzadko zdarza się ktoś kompetentny. Jak widać, Ty na kompetentnego nie trafiłaś.


24.04.2024, 15:48 Reklama pisze
user
Odpowiedz