jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Filtry i filtrowanie » Forum » Jak często czyścić filtr?
rejestracja przypomnienie hasła
Filtry i filtrowanie

Filtry i filtrowanie

Jaki masz filtr? Zewnętrzny, wewnętrzny? Podziel się opinią o sprzęcie!

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy61 członków 64 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (25) dzygi dzygi (17)
Odpowiedz

Filtry i filtrowanie

Jak często czyścić filtr?

06.10.2012, 23:52 jasiek pisze
user
Węgiel z tego co mi wiadomo stosuje się raczej do zneutralizowania niepożądanych substancji, np jeśli wlewałeś do akwarium jakieś lekarstwa itp. Po pół roku na pewno węgiel żadnego pożytku nie przynosi, a nawet przeciwnie, bo może oddawać z powrotem do wody te substancje które wchłonął. Więc jak najbardziej wymień go na jakiś inny wkład typu gąbka.

Takie wkłady jak gąbka, ceramika możesz używać bardzo długo (oczywiście czyszcząc je regularnie). Czasem w filtrze jest też wata, która raczej przy pierwszym czyszczeniu nadaje się do wymiany, ja od razu wymieniłem to na gąbkę.
Ceramika pełni podwójną rolę: filtracji mechanicznej, bo zatrzymuje największe zanieczyszczenia, i co ważniejsze filtracji biologicznej - na niej rozwijają się bakterie nitryfikacyjne, dzięki którym utrzymywana jest równowaga biologiczna w akwarium. Jeśli źle pisze to niech mnie ktoś poprawi :)
Ceramikę wydaje mi się że możesz kupić do dowolnego innego filtra i włożyć tyle ile Ci będzie pasować, np tutaj coś takiego znalazłem: http://sklep.roslinyakwariowe.pl/tetra-500ml-wklad-ceramiczny-filtra-600/700/120-p-7833.html


30.04.2024, 21:22 Reklama pisze
user
Odpowiedz