jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Krewetki » Forum » ślimaki" kanibale"- Helenki
rejestracja przypomnienie hasła
Krewetki

Krewetki

Krewetki, skorupiaki, mięczaki, ślimaki i inne.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy21 członków 31 dyskusji

Właściciel

Fabio

Fabio
Data utworzenia
19.02.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

cyrkiel cyrkiel (8) Fabio Fabio (8)
Odpowiedz

Krewetki

ślimaki" kanibale"- Helenki

15.11.2010, 19:10 anka2010 pisze
user
Podobno na 10 l wystarcza 1 Helenka. Licząc tą metodą do akwarium 112 l przydałoby się 11 ślimaków. Być może niektóre egzemplarze są bardziej żarłoczne od innych i nie trzeba będzie ich tak dużo.


27.02.2011, 09:23 Fabio pisze
user
U mnie w 160 L mam bocje wspaniałe i nie narzekam na ślimaki ale w innych akwariach gdzie hoduje krewetki itp mam za mały litraż na bocje i mam tam po helence jak ma co jeść to dobrze zjada te ślimaki wszyscy szczęśliwi ale jak ślimaków powoli zaczyna brakować to rzucają się na krewetki wtedy ją wyławiam do innego zbiornika i tam dostają pokarmy i czekając na następną plagę ślimaków , takie jest moje doświadczenie z helenkami , a mam pytanie czytałem gdzieś że helenką można dawać takie ślimaki z placu tylko ze skorupą próbował ktoś ?


22.01.2014, 10:55 Thumper pisze
user
Właśnie przygotowuję swoje pierwsze akwa :) 72 l. Od trzech tygodni woda stoi i czeka na pierwszych mieszkańców, a tu co? Pojawili się niechciani lokatorzy. Nie jest ich jakoś specjalnie dużo (na chwilę obecną naliczyłam 5, ale podejrzewam, że chowają się gdzieś gałęzatkach). W związku z tym zanim przeprowadzę rybki chcę do akwarium wpuścić Helę. Czy na ten stan rzeczy 2 wystarczą? Zastanawiam się też, czym będą się one żywić, gdy pokonają ślimaki?


22.01.2014, 19:11 gosc pisze
user
moje zjadają jedzenie dla glonojada i kirysów ,zawsze znajdą sobie coś do zjedzenia.mam 3 a żywiec już dawno im się skończył.możesz też kupić bocje.


22.01.2014, 20:29 badis pisze
user
lom7777 pisze:
moje zjadają jedzenie dla glonojada i kirysów ,zawsze znajdą sobie coś do zjedzenia.mam 3 a żywiec już dawno im się skończył.możesz też kupić bocje.
Jeśli miałeś na myśli np: bocję wspaniałą to ta ryba na pewno nie nadaje sie do akwarium 72 L. Nawet na jedną bocję to akwarium jest za małe , a ryby te najlepiej się czują w stadzie składającym się co najmniej z kilku sztuk.


24.01.2014, 15:24 Thumper pisze
user
Bocja to była moja pierwsza myśl, ale poczytałam i szybko zrezygnowałam z tego pomysłu... nie ten litraż Będzie większe akwarium będą i bocje. Póki, co zdecydowałam się jednak na Helenki. Miałam mieć dwie, ale jedna taka mało ruchliwa się okazała, więc w rezultacie mam trzy. Dobrze wiedzieć, że będą się dzielić jedzeniem z kirysami.


Ostatnio edytowane: 24.01.2014, 15:25

26.01.2014, 20:01 Koder pisze
user
Witam.
Co prawda to dość stary wątek, ale skoro odświeżyła go REKLAMA, żywi użytkownicy forum ponowili dyskusję.
Osobiście nie wniosę pewnie do dyskusji nic nowego - przeczytałem wypowiedzi koleżanek i kolegów, w pełni się z nimi zgadzam.
Nie zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem w tytule wątku, że helenki to kanibale.
Helenki nie zjadają przedstawicieli własnego gatunku, więc nie są kanibalami.
Są drapieżnikami - a to spora różnica.


19.04.2024, 21:50 Reklama pisze
user
Odpowiedz