jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » Akwarium Holenderskie
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

Akwarium Holenderskie

01.03.2011, 09:52 Fabio pisze
user
Witam

Mam parę pytań dotyczące wyżej wymienionego tematu mam nadzieje że pomożecie :)

1. Czy holenderskiemu akwarium przeszkadzały by bocje wspaniałe ?
2. Czy mogę zastosować filtr kaskadowy i wewnętrzny ?

to wszystko chwilowo


03.03.2011, 15:06 Fabio pisze
user
JEST SZANSA NA POMOC CZY NIEZBYT JAK JEST PODOBNY TEMAT TO FAJNIE BY BYŁO GDYBY KTOŚ NAPISAŁ ...


03.03.2011, 16:09 rainbow pisze
user
1. bocje to duże rybki jak na 112l i to jeszcze kilka .... jak są małe to nic nie będą przeszkadzać ale jak podrosną " rozwalać " rośliny , także ja bym ich nie dawała a ty zrobisz jak zechcesz , może weś mniej inwazyjne ryby w stosunku do rośłin
2 . możesz ale po co

jakie masz jeszcze pytania co do holendra?


03.03.2011, 21:11 Fabio pisze
user
Co do drugiej odpowiedzi to już mam kupione i trochę szkoda ich dobre są a nikt nie kupi używanych jak mogą kupić nowe za parę groszy więcej , a gdybym zostawił samą kaskadę ? Ok więc bocje oddam dla ich dobra , a co do glonojadów mam 2 jeden 12 cm druga ok 5 cm też lepiej ich się pozbyć ?

Ps akwarium ma 160 L Pozdrawiam

Dziękuje za odpowiedz


Ostatnio edytowane: 03.03.2011, 21:16

03.03.2011, 21:42 rainbow pisze
user
glonojady możesz zostawic ale jak kakadu bedzie miało potomstwo to wszelka ryba będzie przeganiana z kąta w kąt , co do kaskady to możesz zostawić samą - takie jest moje zdanie może ktoś ma inna opinię, zawsze jest dobrze mieć inne filtry w zanadrzu bo wiadomo że nowe są drogie a używane jak mówisz za grosze szkoda oddawać , napewno kiedy się przydadzą


04.03.2011, 07:14 Fabio pisze
user
Ok kaskada zostaje może później jak nie będę miał tyle wydatków kupie inny filtr , zostawię sobie tego 12 cm mi się zawsze podobało jak taki duży glonojad sobie mieszka w akwarium miejsca ma wiec spoko dokupię mu większa samiczkę i gitara , teraz kwestia podłoża :

1. Bazalt w nim zawsze fajnie ukorzeniały mi się rośliny i mi się podoba , dobry pomysł ?
2. Jest taki specjalny żwirek bodajże daje się go pod zwykłe kamyczki żeby rośliny się ukorzeniały lepiej jak będę miał balat potrzebne to jest ? Jak tak to potem gdy wymieniam wodę jak to rozróżnić od zwykłego żwiru ?

jeszcze mam parę pytań dotyczących akwarium ale to po odpowiedzi zadam :)


04.03.2011, 15:07 rainbow pisze
user
1. możesz dać bazalt , też go mam i jest ok , jak chcesz żeby rosliny dobrze rosły to oprócz dobrego światła i nawozów , musisz mieć dobre podłoże , czyli polecam dac coś pod bazalt , mówisz o jakimś podłożu co daje się pod żwirek - ok , jest taki dobrze się w nim ukorzenią ci rośliny i w ogóle jest ok tylko że jest drogi , paczka najtańszego kosztuje ok 16zl ( tu podałam podłoże filtus - choć pewnie i są inne lepsze i droższe) ja pod żwirek daję zwykłą ziemie kupioną w ogrodniu , eweltualnie torf kwaśny też jest dobry , płacę 4zl za paczkę - zawsze mi wystarcza , robię tak kilka ładnych lat i zawsze mi rośliny dobrze rosły , nie rozumiem po co kupować drogie podłoża w zoologiku jak one w gruncie rzeczy też są zrobione z ziemi , ale jak uważasz jak dysponujesz gotówką to możesz kupić najdroższe jakie pan w zoologiku poleci - oczywiście może ci wcisnąć kit że ziemia absolutnie się nie nadaje a podłoże sprzedawane przez niego to cuda niewidy

torf / ziemię / podłoże roślinne oddzielasz siatką plastikową od żwirku , trzeba zastanowić się jak sadzić rośliny , bo jak raz zasadzisz to nie polecam później przesadzania bo więcej z tym babrania i szkoda rozwalać " podłoże" a chodzi o to aby dobrze się zakorzeniła , żwirku musi być spora warstwa jakieś min 4cm , bo inaczej podłoże będzie brudzić wodę


04.03.2011, 16:36 Fabio pisze
user
co ile wymieniasz tą ziemię ? jakimi warstwami to podzielić ile cm ziemi czy torfu i ile cm bazaltu ?


04.03.2011, 17:47 rainbow pisze
user
ziemi nie wymieniasz , ziemię możesz miec kilka lat , trzeba uważać jak się robi , ponieważ musisz mieć dużo roślin wtedy , bo jakplanujesz mało roslin to bez sensu jest dodawać ziemię , chodzi o to aby było jak najwięcej korzeni w niej , gdy nie ma korzeni bądź jest ich mało wtedy w tej ziemi robi się strefa beztlenowa i po jakimś czasie to może zacząć gnić poprostu a związki uwalniane są niebezpieczne dla ryb , także potrzebna jest duża ilość roślin z dobrym systemem korzeniowym , myslę że po jakiś 2 latach dobrze było wy wymienić wszystko i rośliny poprzesadzać w końcu po jakimś czasie rozrosłoby się zielsko niekontrolowanie jak chciało

ziemi 2cm , siatka , żwirek / bazalt 4cm


Ostatnio edytowane: 04.03.2011, 18:22

04.03.2011, 21:22 Fabio pisze
user
Czyli jak mi się nie uda to mogę zabić wszystkie kakadu jest jakaś bezpieczniejsza opcja ? Oczywiście w granicach rozsądku chodzi o cenę. chodź jestem gotowy spróbować z ta ziemią po jakim czasie ona zaczyn a gnić jak jest nie ukorzenione ?


28.03.2024, 12:50 Reklama pisze
user
Odpowiedz