jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » Akwarium Holenderskie
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

Akwarium Holenderskie

04.03.2011, 21:38 rainbow pisze
user
opcja z ziemią jest TYLKO do holendra - czyli jak będziesz miał dużo roślin , jak będziesz miał mało (to daj sobie spokój z ziemią , ziemia nie będzie gnić jak będą w niej korzenie , jak zamierzasz mieć rosliny których nie sadzi się w podłożu ( mchy , mikrozorium , anubiasy itp) to też ziemi nie uzywaj

a jak chcesz mieć holendra to musisz poczytać o roslinach bo to nie jest takie chop siup i rośnie , akwa musi spelniać wiele czynników żeby wszystko grało , jak chcesz oszczędzać i robić szybko , bez zastanowienia a bo się podoba to daruj sobie , bo stracisz kase , cierpliwość i nerwy , albo robisz coś z pasją i masz wyniki albo wcale , jakieś podstawowe informacje o roślinach powinienes mieć , nie da się stworzyć holendra "na pół gwizdka"


04.03.2011, 21:49 Fabio pisze
user
Sama pisałaś że nie opłaca mi się kupować tego badziewia ze sklepu bo szkoda kasy tak i o to mi chodzi że ja nie chce jej wydać tylko nie chcę jej wydać nie potrzebnie , też nie chce robić tego szybko wiem że to potrzebuję czasu i cierpliwości tylko nie chce popełnić głupich błędów nie myślałem jeszcze o roślinach które bym chciał tam posadzić oczywiście będą to korzenne rośliny że się tak wyrażę a ziemie kupić w kwiaciarni czy samemu wykopać ?


Ostatnio edytowane: 04.03.2011, 21:52

05.03.2011, 10:20 rainbow pisze
user
ziemię zwykłą kupić w kwiaciarni lub w ogrodniczym bez nawozów , po co chcesz już kupować ziemię jak sam nie wiesz jakie rośliny chcesz mieć????? jakie światło masz w akwa????


05.03.2011, 20:20 Fabio pisze
user
Nie chcę teraz kupować ale na przyszłość chcę już wiedzieć , rośliny będą z korzeniami na pewno , światło będzie " tuningowane " mam oryginalną klapę ale będę dorzucał jeszcze jedna neonówkę będzie 3 x 36 W , jak dobrze pamiętam .
Widziałem w sklepach neonówki które " wspomagają " porost roślin mój znajomy powiedział że to jest naciąganie ludzi co ty o tym sądzisz ?


06.03.2011, 09:26 rainbow pisze
user
jarzeniówki typu POWER GLO , SUN GLO i inne jak pisze na opakowaniu wspomagają rozwój roślin , i napewno tak jest ale znów się włącza kwestia finasowa , bo do 160 l potrzebujesz przynajmniej 0,6w / l żeby rosliny rosły czyli wyjdzie kilka jarzeniówek ( tak pewnie ze 3 lub 4 ) jeszcze zależy jak to tam przeliczysz , ale taka jarzeniówka kosztuje min 50 zl i działa jakieś kilka miesięcy potem trzeba wymienić , miałam takie jarzeniówki i moim zdaniem jest to wywalanie pieniędzy w błoto - chociaż ktoś może się ze mną nie zgodzić , denerwowały mnie te wymienianie jarzeniówek jak nie jedna sie popsuje to druga i tak w kółko i pieniądze na nie idą jak woda , także darowałam sobie i wymieniłam oświetlenie na żarówki energooszczędne o białym świetle - i nikt mi nie powie że tak nie można bo roślinki rosną super , plagi glonów też nie ma , także czasami lepiej samemu coś wymyślić i zaoszczędzić mieć ten sam efekt albo lepszy a nie tracić kasy na "wyspecjalizowane" jarzeniówki - to jest tylko moje zdanie , oczywiscie ty możesz je kupić i zapewne rośliny będą rosły

p.s. jak chcesz darować sobię ziemię to możesz dać zwykły bazalt / żwirek a pod korzenie dać tylko kulki gliniano-torfowe które możesz kupić na allegro , co ok 3 miesiące podkładasz nową pod korzeń


06.03.2011, 12:20 Fabio pisze
user
Ja chcę spróbować z ziemią trzeba się uczyć :) czyli lepiej zrobić " swoja " pokrywę z 3/4 neonówkami i nie wkładać kasy w specjialne neonówki to dobrze , właśnie a jak dam sobie tą ziemie pod bazalt to mam jeszcze nawozić korzenie kulkami gliniano torfowymi czy już nie ?


06.03.2011, 16:11 rainbow pisze
user
nie , albo ziemia albo kulki


07.03.2011, 08:22 Fabio pisze
user
to lepiej ziemia a co sądzisz o CO2 ? mam zamiar podawać do akwarium oczywiście profesjonalnym sprzętem .


07.03.2011, 09:31 rainbow pisze
user
co2 jak najbardziej gdy chcesz mieć ładny busz roślin , żeby co2 było skuteczne musisz już mieć bardzo dobre światło czyli około 1w/l


07.03.2011, 21:15 Fabio pisze
user
jakie nawozy podawać przy co2 ? Czytałem że chyba wodzie brakuję fosforu .


Ostatnio edytowane: 09.03.2011, 06:22

20.04.2024, 02:30 Reklama pisze
user
Odpowiedz