jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Wszystko o CO2 » Forum » Bimbrowia
rejestracja przypomnienie hasła
Wszystko o CO2

Wszystko o CO2

Wszystko o dwutlenku węgla w akwarium.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy5 członków 18 dyskusji

Właściciel

admin

Administrator
Data utworzenia
06.09.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

basta26 basta26 (9) Miszczu Miszczu (3)
Odpowiedz

Wszystko o CO2

Bimbrowia

07.05.2012, 20:59 Miszczu pisze
user
Mam pytanie jakich drożdży używać do bimbrowni?
Jaką temperaturę powinna mieć woda?
Proszę o szybka odpowiedź.


08.05.2012, 03:58 gucio pisze
user
wybor dowolny jezeli chodzi o drozdze
mieszaj je w letnie wodzie bedzie ok pozniej cukier wymieszany z woda do tego i jest super zacier
drodze lubia cieplo i wtedy najlepiej pracuja dla tego jak chcesz miec duzo co2 to tylko cieplutko dawaj 25-35 stopni i jest ok

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

08.05.2012, 14:59 Miszczu pisze
user
Właśnie przed chwila zrobiłem zacier z drożdży piekarskich zobaczymy zrobiłem tak najpierw woda 27-28 stopni potem cukier rozpuściłem a na końcu drożdże dodałem i teraz czekamy na co2. Czy taka kolejność jak ja podałem może być i czy cukier trzeba rozpuścić ?


08.05.2012, 15:13 gucio pisze
user
Cukier rozpusc w wodzie wlej do butelki w ktorej bedziesz to wszystko trzymal i dotego rozpuszczone drozdze
Tak zeby ci wyszlo pol butelki w ktorej drodze beda pracowac
Jak dasz wiecej to wszystko z tej butelki wybije do gory piana ktora powstanie pojdzie werzykiem do akwa
A tego bys nie chcal :)

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

08.05.2012, 15:32 Miszczu pisze
user
na 1,5 l butelki zrobiłem 1 l roztworu i już powoli zaczyna lecieć co2


08.05.2012, 16:45 gucio pisze
user
No to elegancko !!!!!!!!
Tylko uwarzaj na co2 w nocy zebys sobie rybek nie podusil najlepiej rozszczelnij butelke na noca rano zakrec odnowa
Pozdrawiam !!!!!

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

08.05.2012, 17:00 Miszczu pisze
user
Tylko jest taka sprawa jestem w 100 procentach pewien że wszystko jest szczelne lecz co2 leci mała ilość jak zrobić żeby leciało go więcej?


09.05.2012, 03:11 gucio pisze
user
raczej nic wiecej nie wykrzeszas z tej butli
to nie cisnienowka ze dasz wiecej czy mniej gazu
jak chcesz wiecej to pomysl o zakupie butli cisnieniowej
a wtedy zobaczysz roznice miedzy bimrownia a butla i twoje roslinki takze to odczuja
pozdrawiam !!!!!!

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

09.05.2012, 14:48 Miszczu pisze
user
A co myślisz o tych butlach po 750 ml od Tetry albo od zooleku


09.05.2012, 17:55 gucio pisze
user
sa ok ale na dluzsza mete jak chcesz sie bawic w nawozenie co2 gazem
to lepiej dolozyc kilka zlotych i kupic butle 1-2 kg ktora po roku napewno sie zwroci
nabicie takiej butli to groszowe sprawy i starczy ci na dlugi czas
a kupywanie co miesiec i wydawanie 30-40 zlotych na taka butelke sie nie kalkuluje po roku wyjdzie ci drozej niz zwykla butla
pomysl nad tym :)
jak tam bimbrownia pracuje ?????

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

29.03.2024, 09:40 Reklama pisze
user
Odpowiedz