jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Zrób to sam » Forum » Gałąź.
rejestracja przypomnienie hasła
Zrób to sam

Zrób to sam

DIY - Czyli zrób to sam. Wasze własne projekty i patenty na sprzęt, dekoracje, itp.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy33 członków 23 dyskusji

Właściciel

freeze80

freeze80
Data utworzenia
26.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (9) freeze80 freeze80 (8)
Odpowiedz

Zrób to sam

Gałąź.

28.02.2014, 17:18 SHERLOCK pisze
user
Witam.
Mam pytanie dotyczące gałązek.A mianowicie, czy każda gałąź z każdego drzewa nadaje się do akwarium?
Rzecz jasna po oskórowaniu itp.
Pytam się ponieważ przy moim domu zcięto drzewo,śliwe. I nie sposób by z tego nie skorzystać :)


28.02.2014, 19:06 Koder pisze
user
Świeżo ścięte na pewno się nie nadaje - wydziela mnóstwo substancji raczej nie "pasujących" rybom.
Jeśli jednak uzbroisz się w cierpliwość, spreparujesz odpowiednio tę "gałązkę", pozbawisz ją wszystkich szkodliwych dla ryb substancji... to oczywiście będziesz mógł ją włożyć do akwarium.
Wspomniałem o cierpliwości, ponieważ taki proces nie trwa krótko, ale jeśli Ci się nie spieszy... powodzenia :-)
Moim zdaniem, prościej jest (jeśli koniecznie chce się mieć gałązkę lub korzeń w akwarium) przespacerować się wzdłuż jakieś CZYSTEJ rzeczki lub strumienia - tam zawsze można znaleźć coś naturalnie spreparowanego. Pozostaje tylko kwestia odkażenia i do baniaczka.


28.02.2014, 20:22 SHERLOCK pisze
user
A czy mogę ją wsadzić do piekarnika?Żeby przyspieszyć proces.


02.03.2014, 13:20 Koder pisze
user
Zdecyduj się; Chcesz tę gałąź upiec i zjeść, czy do akwarium włożyć?
Co ma przyspieszyć pieczenie w piekarniku?
Na pewno wysuszy szybko, ale czy pozbawi szkodliwych substancji?
Może owe szkodliwe substancje w wysokiej temperaturze
i suchej atmosferze bardziej się uaktywnią...
Nie wiem, nie jestem chemikiem, osobiście bym nie kombinował.
Dlaczego w ogóle uparłeś się na to konkretne drzewo?
Dlatego, że je ścięli?
Poza tym, nie każde drewno nadaje się do akwarium.


Ostatnio edytowane: 02.03.2014, 13:22

02.03.2014, 14:31 SHERLOCK pisze
user
Hahahaha...Ma przyspieszyć suszenie.
Właściwie to zadałem to pytanie z powodu że nigdy nie wiedziałem czy można do akwarium wsadzić każdą gałąź z byle którego drzewa,czy tylko z jakiegoś wyjątkowego gatunku.
W sumie w zoologach w których bywam są korzenie,gałęzie ale są drogie jak nie wiem co.


02.03.2014, 15:36 frasunek30 pisze
user
http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/aranzajca-i-pielegnacja-akwarium/aranzacja-akwarium/840-jak-dobierac-korzenie-do-akwarium.html



http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/11/c/51/d/157/id/560


Tu wszystko znajdziesz :)

:)

02.03.2014, 16:56 Koder pisze
user
Michal193 pisze:
[...]
W sumie w zoologach w których bywam są korzenie,gałęzie ale są drogie jak nie wiem co.
Proponuję więc przeczytać jeszcze raz ostatni akapit mojej pierwszej odpowiedzi :-)


29.03.2024, 13:46 Reklama pisze
user
Odpowiedz