jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » GLONY
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

GLONY

14.11.2009, 20:22 adamus1305 pisze
user
Mam problemik od niedawna pojawiły się u mnie glonki mianowicie rosną na lisciach roślinek kakie jakby nitki.Nie mam pojecia jak sie ich pozbyc i z czego się porobiły.Prosze jeżeli ktoś wie jak to wytępic to POMÓŻCIE.Tak to wygląda podaje linka do zdjecia
http://www.akwar.net/tankgallery/show/user_id/180/id/1102


Ostatnio edytowane: 14.11.2009, 20:26

14.11.2009, 21:09 Anais pisze
user
To glony nitkowate :/ też takie miałam i nadal troszkę mam :)

Radzę poczytać ten wątek:
http://www.akwar.net/grupy/akwarium-roslinne/forum/_/28/3#1415

Musisz zadbać o jakość wody.

1. Czy akwa stoi przy oknie i świeci na niego światło słoneczne? - może to być przyczyna.

2. Czy podniósł ci się poziom NO3 - jeśli tak to również przyczyna.

3. Jakie masz pH wody? - jeśli powyżej 6,5 to również może być przyczyna.

W ogóle to glony nie są wrogami :D Należy nauczyć się je kontrolować i wtedy pomagają nawet w naszym baniaczku :)

Moim zdaniem metoda mechaniczna jet bardzo dobra - usuwaj glony roztworem cytryny za pomocą patyczków do uszu (wyjmij roślinę z akwa i oczyścić). Choć bez połączenia ze stabilizacja parametrów i odpowiednim nawożeniem dopiero daje efekty:)

Popracuj nad parametrami akwa. pH skutecznie obniżysz za pomocą torfu a zeolit pomoże pozbyć ci się szkodliwych substancji wpływających na rozwój glonów.

Absolutnie odradzam korzystanie z chemicznych środków gdyż mogą one na długi czas lub nieodwracalnie zachwiać środowisko wodne naszego akwa!

Jeśli masz dużo roślin - to po podaniu im zbilansowanego nawozu same sobie z nimi poradzą :)

Ja podczas walki z glonami bardzo dużo czytałam o glonach, parametrach wody, nawożeniu, czynnikach zewnętrznych wpływających na akwa...

Walka z glonami nie jest łatwa ale jest możliwy sukces :D

Poczytaj nasz posty i poszperaj w internecie ^^

Jeśli będziesz miał pytania pisz śmiało Razem postaramy się coś wymyśleć ^^

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

Ostatnio edytowane: 14.11.2009, 21:12

02.03.2010, 22:34 tropiko pisze
user
moim zdaniem jak juz sprawdzisz czy wszystkie parametry sa w normie badz je unormujesz to dobrze jest zaopatrzyc sie w jakies rybki zywiace sie tymi glonami,one pwstrzymaja ich rozmnazanie i zredukuja... mi pomogly bocje oraz kosiareczka i jak na razie jest ok...powodzenia


03.03.2010, 14:40 Deli pisze
user
nalepiej jest usuwac glony mechanicznie, zaciemnianie akwa itd nic tu nie pomoze. Mam jedno zastrzezenie do tego co pisala Anais, mianowicie wplyw ph na rozwoj glonownitkowych jest nijaki, jedynie skoki ph zalezne od wzrostu i spadku poziomu CO2 maja na nitki wplyw poniewaz rosliny nie moga się przystosować do nagłego spadku ilości dostępnego CO2.
zawartosc NO3 jest głowna przyczyna plag nitek wplyw ma 0 poziom NO3 oraz poziom 30ppm> :)


09.04.2010, 20:52 tomeczek439 pisze
user
a ja sie zgadzam ponieważ zbyt wysokie PH i twardosć wody powoduje wzrost krasnorostów jak również za dużo żelaza


11.04.2010, 06:54 Gucio_55 pisze
user
Obydwaj macie rację. Deli mówi o skokowych zmianach, tomeczek439 o wskazaniach stałych/permanentnych.
Doświadczenie z krasnorostami - kup sobie EasyCarbo, zatankuj do strzykawki zalecaną dawkę dla Twojego zbiornika i po włożeniu ręki zaaplikuj dokładnie na miejsce porażone krasnymi... co się stanie? - za max 3 dni w tym miejscu nie ma krasnorostów.
Przyczyna - skok pH.


27.04.2024, 01:40 Reklama pisze
user
Odpowiedz