jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Zestawy-opłaca się ?
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Zestawy-opłaca się ?

14.02.2010, 09:13 Magellan pisze
user
to jak na zdobywanie doświadczenia to w sam raz ja bym pomyślał tylko może o dopłacie i jakimś lepszym filterku co by go później wykorzystać po zmianie akwa bo ten oferowany to jakoś nie koniecznie , ale mogę się mylić ja do tej pory używałem z wewnętrzny Cascade 400, a teraz Aqael 1000UV, a z zewnętrznych EHEIMA 2213+, a teraz JBL Crystal Profi, ze wszystkich filtrów jak narazie byłem zadowolony ta cascada działała u mnie jakieś 8 lat a teraz oddałem małemu bratu żony co się zaczął w akwarystę bawić zresztą eheima również do tego zestawu co to chcesz wziąść to polecałbym albo jakiegoś Eheima wewnętrznego lub fluwala, a jak chcesz troche zaoszczędzić to Aqaela 750 UV


14.02.2010, 18:45 gosc pisze
user
A własnie na temat tych filtrów UV słyszałam różne opinie i zastanawiam sie nad kupnem. Rzeczywiscie są takiem jak zachwala producent? zapobiegają glonow? nie szkodzą roslinom, rybom, krewetkom?


14.02.2010, 19:19 Magellan pisze
user
no z tymi glonami to przesada ;) ale rybkom nie szkodzi a co do roślin to przy pyszczakach się nie wypowiem, valisineria mi padła i anubias też nie wesoło się trzyma :D


14.02.2010, 23:09 patrykx pisze
user
rybki chciałbym takie:
- glonojad (zbrojnik)
-gupiki (tu mam mieszane odczucia)
-bojownik 1+2
-kiryski 5
Nie wiem czy dobrze wybrałem


15.02.2010, 11:40 Magellan pisze
user
Jak dla mnie to do nauki i zdobywania doświadczenia ok. Możesz zamiast gupików jakieś neony, lub inne stadne.


15.02.2010, 11:43 gosc pisze
user
Na 60l glonojad sie nie nadaje. Co do gupików, to istnieje ryzyko ze bojownik bedzie je ganial, ale to nie jest reguła. U mnie np. nigdy nie było takich problemów, ale ponoc inni stracili kilka sztuk przez bójce. Bezpieczniej bedzie, jesli kupisz gupiki endlera, bez długich ogonków.


15.02.2010, 21:01 Magellan pisze
user
Dlaczego się nie nadaje w 60 tce miałem parkę która się tarła regularnie po 40 młodych


16.02.2010, 21:18 gosc pisze
user
bo zbrojniki rosną dosc duze. u mnie w 70l tez sie rozmnazaly a mimo wszystko zaczely karłowaciec. teraz sa w duzym akwarium 500l, ale mimo wszystko nadal sa małe i nie rosną. bez sensu doprowadzac zwierzeta na starcie do takiego stanu. litraze minimalne nie sa podane od jakiegos widzi mi się: ustalili je hodowcy, ktorzy przez lata mieli te ryby. pamietajmy, ze akwarium to cale zycie ryby: nie wyjdzie z niego by rozprostowac kosci czy sie przejsc. spedzi tam docelowo reszte swoich dni, wiec jako ludzie powinnismy sie starac, by chociaz minęły jej one godnie.


17.02.2010, 08:50 Magellan pisze
user
no dobrze już dobrze ;) to w takim razie ze dwa otocinklusy , może być ??


25.04.2024, 12:18 Reklama pisze
user
Odpowiedz