jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Aranżacja akwarium » Forum » Problemy z korzeniem
rejestracja przypomnienie hasła
Aranżacja akwarium

Aranżacja akwarium

Wystrój akwarium, ozdoby, rozplanowanie, tło.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy16 członków 38 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
24.05.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

bielu bielu (5) Piotrek Piotrek (4)
Odpowiedz

Aranżacja akwarium

Problemy z korzeniem

19.03.2010, 16:46 buczo_26 pisze
user
Kupiłem korzeń z firmy Aquael niby już przygotowany ale mimo to i tak postanowiłem go wygotować i moczyć przez ok 2 tygodnie oczywiście jak się później okazało bez większego rezultatu.Po włożeniu korzenia do akwarium woda już po kilku dniach stawała się lekko brunatna (herbaciana)ale nie to mnie tak zmartwiło. Oprócz tego po wyciągnięciu go z wody okropnie śmierdział, dosłownie jak jajeczne zbuki wiem a raczej wydaje mi się że tak nie powinno być więc zapraszam wszystkich do wypowiadania się na ten temat jeżeli miał ktoś podobny problem lub zna jakieś rozwiązanie albo co mogło by być tego przyczyną.


20.03.2010, 11:48 Piotrek pisze
user
Korzeń często wypuszcza pod wodą swoje "soki".

Korzeń, który mam w akwarium wydzielał taki białawy śluz przez kilka tygodni, nic nie robiłem tylko czekałem aż to przejdzie.

Po prostu trzymaj go w akwarium i podmieniaj wodę 2x w tygodniu, powinno być dobrze po kilku tygodniach.


20.03.2010, 16:32 beata pisze
user
Poczytaj o tym problemie w grupie "woda" :)


20.03.2010, 22:22 buczo_26 pisze
user
tak trzymam już ten korzeń w odzie dokładnie 6 miesięcy i nic nie wiem ale wcześniej miałem korzenie ale trochę mniejsze i nic podobnego się ni działo


05.04.2010, 16:55 Czekoladka pisze
user
Witam!

Moim zdaniem korzeń jest bardzo niebezpieczny dla ryb, ponieważ moja rybka 2 razy utkneła w tym korzeniu i za 3 razem juz sie nie wydostała:(Więc nie radze na przyszłość kupować ceramicznych i nieceramicznych ozdób oraz korzenii.

Pozdrawiam

Alicja:)










07.04.2010, 11:08 Nergal69 pisze
user
Alicja to czy korzeń jest bezpieczny czy też nie zależy od jego kształtu.Ja mam taki,że żadna ryba tam nie wpłynie.Zanim go włożyłem do akwarium najpierw długo gotowałem i nie puszcza żadnych soków.Po za tym glonojady mają co skubać ;) pozdrawiam


10.04.2010, 11:51 Czekoladka pisze
user
A jesli filtr bedzie mocno filtrować i przewróci korzeń na rybkę?Moim zdaniem korzenie i ceramiczne ozdoby są nie bezpieczne i kazdy może mieć inne zdanie:)


10.04.2010, 12:25 Mlody94 pisze
user
Aliki0208
Korzeń przeważnie jest trochę w żwirku ;D Nie ma szans żeby przewrócił filtr czy jakaś rybka ;]

www.akwarium-mlody.blog.onet.pl

10.04.2010, 15:04 Czekoladka pisze
user
Jak mówiłam każdy ma swoje zdanie:)


11.04.2010, 07:00 Mlody94 pisze
user
Heh.. Dokładnie. Ja myślę tak a ty tak. Pozdrawiam :D

www.akwarium-mlody.blog.onet.pl

27.04.2024, 00:10 Reklama pisze
user
Odpowiedz