jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Towarzystwo dla welonki
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Towarzystwo dla welonki

13.03.2010, 18:55 Mlody94 pisze
user
pysia
No i widzisz? Znowu kłótnie..

welona
My ci dajemy rady. Krytyka też jest czasami ważna. :D

www.akwarium-mlody.blog.onet.pl

14.03.2010, 20:40 pysia pisze
user
Ja już nie będę tego komentować bo to faktycznie bez sensu. Powiem tylko tyle: Welona, jakbyś była tu po to żeby się czegoś mądrego dowiedzieć to byś nie próbowała udowodnić, że rybkę można trzymać w kuli i że przeżyła tam dwa lata...i mało tego...że było jej tam dobrze!!:D Skoro ludzie tutaj dają Ci dobre rady to po prostu je przyjmij i tyle. KONIEC TEMATU!


21.03.2010, 15:05 kasiulka98 pisze
user
W takim razie ja prosiłabym o pomoc. Moja sytuacja wygląda tak:
Posiadam akwarium 115l. w którym mieszkały sobie dwie welonki. Niestety wczoraj zdechła jedna z nich. druga ma już półtora roku i jest całkowicie zdrowa. Chciałabym jej dokupić jakiegoś towarzysza, najlepiej rybkę/rybki innego gatunku. Oczywiście, jeśli nie uda mi się znaleźć takich, które się nie pozagryzają to albo nie kupie żadnej, albo kupię welonkę. Ta moja rybka jest bardzo spokojna kiedy poznawała się z tą, która zdechła, od razu się zaakceptowały. Boje się jedynie tego, że będą się podgryzać i nie będą żyć w zgodzie. Zastanawiałam się nad Danio i Gupikami.
Dziękuję z góry wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Daj im żyć... Powiedz kulom NIE!

21.03.2010, 16:59 gosc pisze
user
Przede wszystkim należałoby odkazić zbiornik. Jeśli nie wiesz, co było przyczyną zgonu to i tak na wszelki wypadek trzeba nie dopuścić do ewentualnych przyszłych zgonów. Przed zakupem nowej ryby zrób wszystkie testy i sprawdź koniecznie czy woda jest odpowiednia.

Moim zdaniem najlepszym towarzystwem dla welona jest drugi welon. Może i są to łagodne ryby ale jak coś małego będzie latać im koło pyska to z pewnością nie pogardzą. Pamiętaj, że przy zakupie nowej ryby kwarantanna jest jak najbardziej wskazana. Koło dwóch tygodni w osobnym zbiorniku przed wpuszczeniem do ogólnego.


21.03.2010, 22:07 kasiulka98 pisze
user
A co myślicie o połączeniu Mieczyków (koi) z Welonem?

Daj im żyć... Powiedz kulom NIE!

22.03.2010, 18:47 Latifa pisze
user
No książkowo to powinno być jak Anne pisze, ale szczerze nigdy nie zrobiłam wszystkich testów nie mówiąc o kwarantannie :).

Wg mnie mieczyki do welonów mogą być, bo znam u co niektórych osób takie połączenia i wszystko miało się ok. Ale może ktoś ma inne zdanie :)

patrz mój nowy profil -->jasminaa

22.03.2010, 22:22 gosc pisze
user
Książkowo czy nie książkowo jeśli ryba zdycha z niewiadomych przyczyn to kwarantanna jak najbardziej. A testy z pewnością mogą pomóc w wyjaśnieniu tychże przyczyn.


22.03.2010, 22:59 Latifa pisze
user
Nie no ja nie przeczę,że masz rację.. piszę tylko jak to u mnie wygląda ;). Z mojego doświadczenia wynika, że im więcej człowiek ingeruje w akwa i im bardziej mu zależy tym gorzej wszystko wychodzi. U mnie przynajmniej tak było jak byłam w domu i ciągle na siłę uszczęśliwiałam moje welony podmianami wody co tydzień i różnymi cudami. A i tak wszystko zaczynało chorować, nie wiadomo co się działo, jakieś problemy były. Teraz w domu mnie nie ma, nikt wody nie podmienia przez miesiąc i wszystko żyje, rośnie, aż dziw bierze jak przyjeżdżam. No ale to taki off top..

Co do welona Kasi to w gruncie rzeczy chorował tylko jeden welonek, więc choroba to jakaś zakaźna być nie mogła raczej. Z tego co wiem to ten welon od początku był chudziutki. Na pewno przyda się jakieś porządne mycie akwa i spora podmiana wody. Można też dodać coś odkażającego do akwa profilaktycznie, np akryflawinę tylko nie przesadzić.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

23.09.2010, 20:04 mam_rybke pisze
user
Witam na forum

Bez sensu, że ludzie kupują innym na prezent welonki :( W sklepach powinni tego zabronić. Przecież widać, gdy ktoś kupuje rybkę "na szybko"

Nigdy nie planowałam założenia akwarium, a tu nagle dostałam welonkę w kuli. Naczytałam się i uwolniłam ją z kuli cała szczęśliwa, że moja mała rybka zamieszkała w akwarium 25 l, a tu niespodzianka - to też dla niej męczarnia.

Kocham zwierzęta, ale nie mam ani warunków ani pieniędzy na akwaria 100 litrowe :(

Mam pytanko do fachowców, jak to jest z tymi odchodami? Czy filtr nie niweluje ich szkodliwego działania? Czy mimo jego posiadania welonka udusi się w swoich własnych odchodach??? To jakiś koszmar!

Pytanie dwa. Tym razem postaram się bez paniki. Mając filtr i jedną welonkę małą w 25 l. co jaki czas powinnam zmieniać wodę?

Z góry dziękuję!


23.09.2010, 23:10 AnuSC pisze
user
Na welonkach co prawda za bardzo się nie znam, ale uważam, że dla jednej, akwarium (nie kula!) 25 litrów ładnie urządzone powinno być ok.
Aż taki problem masz z tymi odchodami? Dziwne trochę przyznam nie powinno być aż tak źle, filtr powinien dawać radę...
Wodę raz na tydzień tak kolo 10-20%, ewentualnie raz na dwa tygodnie kolo 20%.


Ostatnio edytowane: 23.09.2010, 23:15

29.03.2024, 06:30 Reklama pisze
user
Odpowiedz