jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rozmnażanie i ciąża » Forum » Jak rozmnożyć bojowniki?
rejestracja przypomnienie hasła
Rozmnażanie i ciąża

Rozmnażanie i ciąża

Tarło, narybek, ikra, sposoby hodowli.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy46 członków 131 dyskusji

Właściciel

Marco

Marco
Data utworzenia
22.07.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

kubanowy22 kubanowy22 (4294967295) Mlody94 Mlody94 (22)
Odpowiedz

Rozmnażanie i ciąża

Jak rozmnożyć bojowniki?

13.11.2010, 18:49 ViKZA pisze
user
Wlasnie - jak rozmnozyc bojowniki?

Mam 25 litrowe akwarium a w nim samca i dwie samice (obydwie sa juz plodne). Pomozcie prosze, napiszcie co trzeba miec lub co trzeba zrobic aby sie rozmnozyly! :)


13.11.2010, 20:05 Gucio_55 pisze
user
Jeżeli w tym samym aqua trzymasz zbrojniki, to je męczysz i oddaj je jak najszybciej.
Zobacz do jakich rozmiarów rosną te ryby i poczytaj o karłowaceniu.


13.11.2010, 22:05 ViKZA pisze
user
Wiem ze moje akwarium jest za male ale ja je tylko przechowywuje, pozatym one maja ok. 2 m-cy i ok 3-4 cm.


14.11.2010, 08:54 Mati01 pisze
user
W 25l możesz trzymać jednego samca + krewetki (ewentualnie jakieś ślimaki), lub te dwie samiczki. Wiem, to się tak wydaje, że jeżeli rybka ma 2 cm to może ich tam być ze 20. Ale one do prawidłowego rozwoju potrzebują więcej przestrzeni :) Sam zaczynałem od akwarium 25 l i uwierz mi, miałem same problemy typu zakwit wody, pełno brudu, itd. Narobisz sobie tylko kłopotów. Zobacz sobie, jak pięknie może być urządzone takie małe akwarium z bojownikiem (jednym!). Zastanów się nad tym. Na razie nie myśl o rozmnażaniu, tylko załatw rybkom odpowiednie lokum.


14.11.2010, 08:57 Mati01 pisze
user
Zbrojniki trzymasz, żeby czy czyściły glony ? Bo jeśli tak, to poczytaj sobie na necie o nich, nabrudzą ci bardziej niż wyczyszczą :)


14.11.2010, 12:31 ViKZA pisze
user
Jest tyle prawd i mitow o bojownikach ze czlowiek naprawde glupieje. W zoo trymaja je doslownie w szklankach, z zimna woda, bez filtra lub grzalki. Przeciez taki bojownik, trzymany w malej przestrzeni, moze sie zakazic wlasnym odbytem, nie prawda? Mi sprzedala 3 bojowniki bez problemu u nas (mieszkam w Szwecji). Myslalam, ze u mnie maja naprawde dobrze, bo porownac mieszkanie w szklance z zimna woda i bez filtra a mieszkac w dosc duzym akwarium z duza przestrzenia, ciepla woda , grzalka i filtrem to dla mnie duza roznica.


17.11.2010, 17:52 gosc pisze
user
No odbyt to jego część ciała, wiec raczej nie może się nim zatruć. Chyba że chodzi Ci o odchody i wydzielany amoniak, to i owszem :)
Warunki sklepowe są tylko przejściowe, trudno aby każdy bojownik dostał osobno 25l akwarium tylko dla siebie. W małym kubeczku przecierpia tylko chwilę, z myślą o nowym domu.


19.04.2024, 07:15 Reklama pisze
user
Odpowiedz