jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Jakie najlepsze akwarium dla pary welonów?
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Jakie najlepsze akwarium dla pary welonów?

29.05.2009, 18:24 rainbowfish pisze
user
Mam jednego karasia ozdobnego i zamierzam go rozmnożyć. Niestety moje akwarium jest stanowczo za małe jak na parę, jednemu jest ciasno :( dodatkowo chyba kiryski albinosy szykują się do tarła. Wiec niebawem w moim akwarium zrobi się dość ciasno... Mam wiec pytanie jakie będzie najlepsze akwarium dla pary welonów i kirysków??


30.05.2009, 13:41 Tasiorzyca pisze
user
hmmm zamontowałam dzisiaj osobne akwa malutkie bo 70L dla jednej welonki rosną dosyć duże iwęc będe musiała niedługo wykombinować coś wiekszego więc nie wiem myśle ze to zależy od funduszy:)) acz kolwiek 112 jest w dobrej cenie i myśle ,że będzie pasowac:))


30.05.2009, 15:49 Latifa pisze
user
Przyjmuje się, że na jednego welona powinno przypadać minimum ok 40L (10 galonów). Na dwa welonki proponuję akwarium ok 80L i większe. A co do rozmnażania to nie polecam, ponieważ ryby te zazwyczaj ze sklepów trafiają do kul i ogólnie nie mają łatwego życia. Zastanów się co zrobisz jak będziesz miał 10 małych welonów. Nie będziesz miał warunków na to by je trzymać u siebie, więc je sprzedasz lub oddasz do sklepu. Jaki los je wtedy czeka? Z doświadczenia wiem, że bardzo trudno jest znaleźć welonom dobry dom, bo najczęściej interesują się nimi dzieci, które nie zapewnią tym rybom obszernego akwarium i ogólnie dobrych warunków bytowych. Twoja welonka to jest samica, ale żeby mieć pewność że trafisz na samca, musiałbyś kupić co najmniej dwuletniego welona z wysypką tarłową. Poza tym nie jest wcale tak łatwo rozmnożyć welony. Niewielu osobom się to udaje, aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Moje ranchu miały ochotę na tarło z teleskopem w wyniku czego samica teleskopa zachorowała i odeszła do krainy wiecznych łowów. W każdym razie ja mam 3 welony w akwa 112L i jest to maksymalna ilość na ten litraż.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

Ostatnio edytowane: 30.05.2009, 15:50

31.05.2009, 16:12 kaśka25 pisze
user
http://www.youtube.com/watch?v=hwKM7V0R3-Y&feature=channel
oglądnij to
i pomyśl jak zmieści Ci się tam w tych 40 litrach 1 taka ryba, rosną ogromne dla pary 200l + parę innych ryb
rosną ponad 35 cm jeżeli tylko mają taką możliwość, wyrośnięte okazy potrzebują mnóstwo miejsca.


31.05.2009, 16:35 Tasiorzyca pisze
user
Droga Kasiu25 pomyśl dziewczyna się pyta jakie akwa będzie odpowiednie(czyli wie ,ze ma mało miejsca) ale chce sie dostosować więc nie naskakuj!!!


31.05.2009, 17:14 Latifa pisze
user
Nie wyraziłam się jasno, więc poprawiam, 40L przypada na rybkę w zbiornikach 80-240L, w 60L można trzymać jednego welonka. W zbiornikach powyżej 250L można przyjmować już po 30L na rybkę.

Kasiu spokojniej, jako moderator tej grupy mogę kasować wypowiedzi. Ma tu panować kultura, a Twoja wypowiedź nie jest zbyt miła. Welony dorastają w akwariach do ok 15cm, 20cm giganty nie zdarzają się tak często, a do 35cm to może dorastają ale zwykłe karasie złociste, karpie koi i inne. Siedzę w welonach od 3 lat i czytałam dużo na ten temat i nie tylko na polskich stronach i forach internetowych. Jak napisałam na całym świecie przyjmuje się minimum ok 10-15 galonów (40-60L) na welona. Kto ma miejsce, pieniądze i chęci może zapewniać większe baniaczki. W obliczu sytuacji tych ryb nie ma co wybrzydzać, lepsze 70-80L na dwa welony niż marny los w sklepowym akwa albo w dziecięcej kuli. Trzeba patrzeć na to rozsądnie i obiektywnie.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

31.05.2009, 19:01 rainbowfish pisze
user
Dobra od wczoraj teraz mam już 70litrowe akwarium i mam 3 welonki 1 duża resztę kopiłem dziś czuja się świetnie! i 5 brzanek denisona, ale jednego małego ciągle gania danio :( co zrobić?


Ostatnio edytowane: 01.06.2009, 18:13

31.05.2009, 19:32 Latifa pisze
user
Nie potrzebnie kupiłeś aż dwie welonki, bo na 3 to ciut przymało te 70L, no ale jak już są to niech są. Brzanki w połączeniu z welonami to katastrofa. Ogólnie nie powinieneś mieć oprócz welonek tam już żadnych ryb. Same welonki ewentualnie coś dennego. Pomyśl nad oddaniem tych brzanek, danio i co tam jeszcze masz. Welonki na razie są małe, ale w ciągu roku potroją swoją wielkość bo są malutkie i zobaczysz jaki będzie tłok. Miałam jakiś czas temu samicę teleskopa, która w ciągu paru miesięcy dosłownie stała się gigantem i bałam się, że we trzy się w 112L nie pomieszczą, nie myśląc o mniejszym litrażu. Także pomyśl, co zrobić z tymi pozostałymi rybami. Brzanki to nie jest dobre towarzystwo dla welonek.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

Ostatnio edytowane: 31.05.2009, 19:35

01.06.2009, 08:17 rainbowfish pisze
user
No tak ale sprzedawca powiedział ze mogę hodować c te ryby z welonami(nie wiem czy to do końca brzanki na mojej stronie jest ich zdjęcie), wiem ze to ciut przy mało ale moja siostra kopiła 2 małe welonki a ja dowiedziałem się już po fakcie;)
p.s Mam jeszcze to 40 litrowe akwa wiec tam mogę trzymać jakieś małe rybki.


01.06.2009, 09:55 Latifa pisze
user
Ale chodzi głównie o litraż, najlepiej w 70L zostaw same welony.. wiesz 70L to jest nawet na dwa znak zapytania, a na trzy...no nic..

A te ryby małe przenieś do tych 40L najlepiej. A to 40 czy 35? To też jest różnica. Danio tęczowe najlepiej oddaj, bo to rybka stadna i na pewno czuje się źle samotnie. Nie widzę na fotach tych brzanek.. trzeba koniecznie wiedzieć jakie to są rybki. Popełniasz podstawowe błędy. To, że sprzedawca powiedział, że można trzymać z welonami to już by mnie zastanowiło i poszłabym do domu poszukać na ten temat informacji, jak i o tych brzankach. Może one potrzebują o wiele większego zbiornika, brzanki są różne. Sprzedawcy często się nie znają i liczą tylko na zysk, ich nie obchodzi, czy ryby zdechną, czy welony będą atakować, powiedzą to co chcesz usłyszeć.

Teraz dowiedz się co to za ryby, żebyś wiedział co masz i zobaczył, czy rzeczywiście masz na te ryby warunki.

No i od razu bym oznajmiła rodzinie, żeby nie kupowała mi ryb bez mojej wiedzy ;).

patrz mój nowy profil -->jasminaa

26.04.2024, 00:49 Reklama pisze
user
Odpowiedz