jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Zbrojnik
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Zbrojnik

13.03.2011, 19:29 master_gosciu pisze
user
Witam,
Stałem się dzisiaj szczęśliwym posiadaczem zbrojnika.Mój problem polega na tym że nie mogę zidentyfikować jaki to konkrtetny gatunek. Proszę o pomoc, zdjęcie jest na moim proflilu. Z góry dziękuję :)


14.03.2011, 20:44 7775w6a pisze
user
Dziwne. Jego pysk jest jednolicie czarny?


15.03.2011, 10:23 master_gosciu pisze
user
Problem rozwiązany nazywa się peppermint plec Oligancistrus sp. (L030) dla ciekawskim.
http://www.planetcatfish.com/catelog/ - stronka z każdym rodzajem zbrojnika :) mam nadzieje że się komuś przyda.


Ostatnio edytowane: 15.03.2011, 13:48

15.03.2011, 22:05 master_gosciu pisze
user
Zastanawia mnie, czy najaktywniejsi na tym forum piszą tylko o tym o czym mniej więcej mają pojęcie, czy o tym o czym mają pojęcie. Zakładając temat zbrojnika (gatunku) nikt się nie odezwał z podszywających się akwarystów, tylko jedna osoba którą rzeczywiście ciekawią ryby.Hmm przecież łatwiej jest wypowiedzieć się na temat na który znajdziemy dziesatki odpowiedzi w byle jakim poscie niz, na temat na temat na który mamy znikome pojęcie.
przecież liczy się litraż :)


15.03.2011, 23:10 Deli pisze
user
troche dziwi mnie Twoj poscik hehe wiadomo ze ludzie wypowiadaja sie w tematach o ktorych maja pojecie kazdy specjalizuje sie w jakiejs dziecinie w ktorej czuje sie na silach i wtedy dzieli sie wiedza:P po co ludzie maja nabijac posty chociaz nie wiedza nic na dany temat jak dla mnie sprawa jest jasna zbrojnikow sa setki gatunkow wystarczy wpisac w google "zbrojniki" i porownac zdjecia ja na ten temat nic Ci nie pomoge bo dla mnie ten zbrojnik to zwykly zbrojnik niebieski^^

A i akwarystyka to nie tylko ryby:P jak dla mnie wazniejsze sa rosliny:) chociaz kupuje ryby z głowa i staram sie za kazdym razem stworzyc im jak najlepsze warunki do zycia. I nie dziw sie ze ludzie czesto wspominaja o litrazu... bo jest to swietosc, dzieki takim postom mamy szanse ze tak to mocno wejdzie w glowy ze juz nie bedziemy ogladac 4 welonek w kulce 16litrow


16.03.2011, 09:51 rainbow pisze
user
master_gosciu pisze:
Zastanawia mnie, czy najaktywniejsi na tym forum piszą tylko o tym o czym mniej więcej mają pojęcie, czy o tym o czym mają pojęcie. Zakładając temat zbrojnika (gatunku) nikt się nie odezwał z podszywających się akwarystów, tylko jedna osoba którą rzeczywiście ciekawią ryby.Hmm przecież łatwiej jest wypowiedzieć się na temat na który znajdziemy dziesatki odpowiedzi w byle jakim poscie niz, na temat na temat na który mamy znikome pojęcie.przecież liczy się litraż

ty myślisz że ktoś będzie szperał w gogle żeby tobie odpowiedzieć ? sam sobie szukaj , znalazłeś , wiesz , to jaki masz jeszcze problem?


16.03.2011, 10:36 master_gosciu pisze
user
Napisałem ten post z czystą premedytacją, żeby zwrócić uwagę na problem tego forum. I sprawdzić ile osób odpiszę tracąc swój cenny czas...Przecież lepiej poświęcić swój czas na obronę swojego ego niż na pomoc w znalezienu odpowiedzi na pytanie.
Forum w moim mniemaniu jest po to żebyśmy mogli dowiedzieć to czego nie wiemy, podzielić się wiedzą i doświadczeniami. Zadając pytanie o gatunek zbrojnika nie robię tego bo mi sie nudzi, robię to dla tego że nie mam pojęcia jaki to gatunek, czym się żywi, jak powinna być woda itd.
Wnioskując z wypowiedzi ''rainbow'' - kogo interesuje los twojej ryby........ :)
Pozdrowienia


16.03.2011, 12:15 rainbow pisze
user
a teraz szukasz dziury w całym


17.03.2011, 17:59 7775w6a pisze
user
Oligancistrus sp. to stara nazwa. Gatunek nazywa się teraz Spectracanthicus punctatissimus.


26.04.2024, 14:09 Reklama pisze
user
Odpowiedz