jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » obsada akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

obsada akwarium

15.06.2009, 22:07 rafaello&kati pisze
user
Mam pytanie.Moje akwa to 240l z obsada jak na razie 3xp.pazpuzia ,4xbocja wspaniała ,2xglonojad niebieski ,czy są jakieś przeciwskazania ażeby do tej obsady dołączyć 4xsklary żaglowce i 4xgurami mozajkowe i 2xsum rekini???Z góry dziękuje za info.


18.06.2009, 21:00 Anais pisze
user
Chętnie bym ci pomogła ale nie mam pojecia czy to dobre zestawienie :( Przykro mi. Powiem ci co ja bym dała...

... sum rekini spoko myślę że możesz dać i żaglowce też ale gurami odradzam.

Oczywiście mogę się mylić :)

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

19.06.2009, 21:07 rafaello&kati pisze
user
Już uzyskałem wszelkie informacje od profesjonalistów,moja przyszła obsada akwarium to:
2xpapuzia
2xakara pomarańczowopłetwa
2xseverum
1xsum rekini
4xbocja wspaniała
1xgibiceps

wracając do poprzednego mojego pytana,już wiem że skalary i gurami nie nadają się do pielegnic mogłyby tego nie przeżyć


20.06.2009, 00:43 Marcin pisze
user
Wydaje mi się, że trochę gęsto tam będziesz miał. Poza tym bocje i sumy do pielęgnic to nie najlepszy pomysł. Nie mówię, że się od razu pozabijają, ale mogą się nie czuć komfortowo.
Pielęgnice są raczej terytorialne, szczególnie w okresie tarła mogą bronić swojego terytorium przed innymi rybami. Czy będziesz tam miał wystarczająco dużo miejsca, żeby to wszystko pogodzić?


21.06.2009, 19:37 rafaello&kati pisze
user
myśle że tak,6 rybek+4 denne i glonojad to nie jest jakiś kosmos,nad sumem rekinim jeszcze się zastanawiam,a wszystkie rybki będę kupował jak najmniejsze żeby dorastały od małego razem,a poza tym widziałem już kilka akwarii z pielegnicami i bocjmi.


29.03.2011, 19:56 AquaUla pisze
user
A ten sum rekini rośnie duży? Bo nie wiem czy ci się zmieści. Chociaż nigdy nie spotkałam się z taką nazwą ryby. A że sum i to jeszcze rekini to pomyślałam, że może urosnąć duży. Za kłopoty przepraszam, ale może bym jakoś pomogła.

:)

29.03.2011, 20:02 rainbow pisze
user
chcesz akary pomarańczowopłetwe do tego akwa????? szczerze nie polecam , gdyż te ryby nadają się do większego akwa a pozatym nie dadzą żyć innym rybom , także zastanów się bo możesz je oddać w krótkim czasie


Ostatnio edytowane: 29.03.2011, 20:02

29.03.2011, 21:30 AquaUla pisze
user
Jak myślicie? Czy bojownik będzie walczył z gupikami, neonkami i glonojadem? Wydaje mi się, że nie, ale warto zapytać :)

:)

29.03.2011, 21:46 mephisto13 pisze
user
Bojownik może dać do wiwatu gupiką bo mają ładne, duże i kolorowe ogony a co do neonów i glonojada powinien być raczej pokojowo nastawiony.


30.03.2011, 14:35 AquaUla pisze
user
To chyba dam sobie spokój z bojownikiem, albo kupię drugie akwarium :)

:)

26.04.2024, 23:06 Reklama pisze
user
Odpowiedz