jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Karmienie ryb » Forum » Pokarmy suche
rejestracja przypomnienie hasła
Karmienie ryb

Karmienie ryb

Pokarmy suche, mrożone, żywe...

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy33 członków 25 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (9) Marco Marco (6)
Odpowiedz

Karmienie ryb

Pokarmy suche

06.03.2009, 22:37 Piotrek pisze
user
Należą do nich przede wszystkim płatki i granulaty. Suche płatki są dostępne niemalże w każdym sklepie akwarystycznym. Jest ich bardzo duży wybór i dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swoich ryb. Dostępne są m. in. takie które uwydatniają ubarwienie ryb. Najlepiej stosować kilka rodzai suchych płatków, które zawierają szereg związków potrzebnych rybom. Mimo że pokarm suchy zaspokaja nasze ryby powinniśmy go stosować z innymi pokarmami np. żywymi.


08.03.2009, 01:20 Sylwuś pisze
user
Dokładnie;) pokarmy suche najlepiej ze sobą łączyć,gdyż wpływa to bardzo dobrze na ich kondycję oraz żerowanie. Polecam łączyć płatki na wybarwienie ryb+pokarm roślinny+kryl... ryby będą naprawdę o wiele lepiej po nich wyglądać.Jeśli wprowadzamy nowy pokarm,należy robić to stopniowo,gdyż może się ''zapchać'' przewód pokarmowy ryb.


05.04.2009, 20:13 Anais pisze
user
Zakupiłam ostatnio bojownika i mam z nim trochę problemów. Jeden dotyczy pokarmu. Doradzono mi pokarm firmy Tropical "BETTA". Robaki mu wybitnie smakują ale zawarte w pokarmie czerwone płatki natychmiast opadają na dno a on ich praktycznie nie je, chyba że uda mu się złapać coś w "locie". Robaków jest niestety w pokarmie mało i obawiam się ze nie jest odpowiednio karmiony.
Czy pokarm który kupiłam jest dobry? Jeśli nie to jaki jest godny polecenia.
Proszę tez o ogólna poradę dotyczącą żywienia bojownika.

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

09.07.2009, 15:09 zbysss123 pisze
user
ja mam ichtio vit
czy cos takiego
ale moje ryby za
bardzo go nie lubią
chyba musze zmienić
jadlospis ;p xD


09.07.2009, 15:34 Latifa pisze
user
Moje żarłoki wszystko zjedzą, ale najbardziej uwielbiam im dawać HIKARI LIONHEAD ;) świetne granulki opadające od razu na dno. Pokarm oczywiście dla welonów. Nie jest tani 16-18zł kosztuje, ale wystarcza mi na ponad pół roku, jeszcze mam go trochę ;). Ogólnie nasza polska firma Tropical coraz bardziej się udoskonala w produkcji pokarmów, jest tego coraz więcej i polecam.

Anais korzystałam z pokarmu Tropical Betta, mój bojek nie chciał jeść tych płatków na początku, ale potem zaczął. Po prostu trzeba tak dawać, żeby bojownik od razu zjadał to co wrzucasz, nie za dużo na raz, jak zje to dać mu następne. Bo faktycznie nadmiar opadnie na dno i zanieczyszcza akwa. Fajne są też granulki Sera Bettagran. A HIKARI BETTA to w ogóle rarytas, podobno bojki go bardzo chętnie jedzą i potem nie chcą nic innego. Ale co bojek to inne upodobania i charakterek :). Jeszcze Tetra ma dla bojownika jakiś pokarm ale nigdy go nie miałam :).

patrz mój nowy profil -->jasminaa

10.07.2009, 00:30 Marcin pisze
user
A ja mam problem z moimi uaru bo nie chcą jeść nic poza mrożonym pokarmem. Może to z przyzwyczajenia, bo rzadko im dawałem suchy pokarm, ale pozostałe ryby wcinają bez wybrzydzania. Próbowałem kilku różnych pokarmów głównie Tropicala, ale też Hikari i JBL - płatki, granulowany mniejszy i większy - i przechodzą obok niego prawie obojętnie. Dziwna sprawa. :]
Co ciekawsze bardzo dziwnie się zachowują jak wrzucam suchy pokarm. Zaczynają gonić inne ryby, tak jakby im przeszkadzało że tamte jedzą, a one nie :)


14.07.2009, 20:50 Anais pisze
user
Myślę że to problem z przyzwyczajeniem :) Miałam coś podobnego jak karmiłam płatkami i larwami a chciałam nauczyć je jeść granulki. Kompletnie nie chciały ich ruszać - wypluwały. Dziś jedzą je w pierwszej kolejności :) Przyzwyczaiły się.
Ryby muszą mieć zróżnicowany pokarm i co jakiś czas trzeba wprowadzić do diety coś nowego.

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

29.03.2011, 20:54 AquaUla pisze
user
A czy gupiki i neonki także jedzą żywy pokarm? Czy im wystarczy pokarm który jest w postaci płatków? Czy muszę kupić jeszcze jeden (inny) pokarm?

:)

29.03.2011, 21:49 mephisto13 pisze
user
Ja raz na tydzień daję możony pokarm dla urozmaicenia diety :) ale na płatkach też będą żyć :)


30.03.2011, 14:39 AquaUla pisze
user
super :) Jak mi się skończy ta karma to kupię inną (tak dla urozmaicenia diety ;) )

:)

18.04.2024, 10:14 Reklama pisze
user
Odpowiedz