jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » okrzemek pomocy
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

okrzemek pomocy

14.04.2011, 08:22 mario24 pisze
user
Cześć w sobotę posadziłem roślinki i uruchomiłem akwarium a poniedziałek zauważyłem na nich ciemnozielone plamy są to okrzemki. Powiecie mi jak się tego szybko pozbyć i czy moje roślinki się odbudują chodzi mi o ich kolor i w jakim czasie? Ile mam palić światło w akwarium teraz oświtlam przez 8 godz i czy mogę już podmieniać wodę jak 1 raz zalałem w tamtą sobotę


Ostatnio edytowane: 14.04.2011, 10:48

14.04.2011, 15:26 Marco pisze
user
Jesli to okrzemki ,to mozna z roslin je zetrzec nawet palcem ,patrz: http://www.akwar.net/grupy/glony/forum/_/729/1

DeviantArt :D : http://marco1994.deviantart.com/

14.04.2011, 18:17 mephisto13 pisze
user
Przypomina rdzawy nalot na kamieniach, szybie i roślinach??

"Przyczyny występowania:
Powstają najczęściej w świeżo założonych akwariach, szczególnie przy słabej filtracji i oświetleniu.

Zwalczanie:
Regularne podmiany wody i usuwanie mechaniczne z powierzchni skał i roślin.
Dodanie szczepów bakterii nitryfikacyjnych i pożywki w celu przyspieszenia procesu dojrzewania akwarium.
Po kilku tygodniach przy zachowaniu powyższych czynności okrzemki znikają samoczynnie.
Są zjadane przez otoski.

Zapobieganie:
Zwiększenie wydajności filtracji (rzadko występują przy stosowaniu wydajnych filtrów kubełkowych).
Uruchamianie nowego bądź restartowanie akwarium na dojrzałym filtrze wraz z częściowym dodatkiem wody zlanej z dojrzałego akwarium."


14.04.2011, 23:01 mario24 pisze
user
Dodałem fotki w moim profilu przedstawiający problem. Jak próbuje usunąć nalot to powłoka liścia się uszkadza


29.03.2024, 15:29 Reklama pisze
user
Odpowiedz