jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rozmnażanie i ciąża » Forum » mam pytanie ciąza molinezji
rejestracja przypomnienie hasła
Rozmnażanie i ciąża

Rozmnażanie i ciąża

Tarło, narybek, ikra, sposoby hodowli.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy46 członków 131 dyskusji

Właściciel

Marco

Marco
Data utworzenia
22.07.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

kubanowy22 kubanowy22 (4294967295) Mlody94 Mlody94 (22)
Odpowiedz

Rozmnażanie i ciąża

mam pytanie ciąza molinezji

27.06.2009, 09:04 modeline=* pisze
user
mam pytanie jak rozpoznać ciąże molinezji black molly
czy z jej ciążą jest tak samo jak z ciąża gupika czyli czy przed porodem u molinezji brzuszek staje się troszeczkę kwadratowy tak jak u gupika
czy normalnie tylko okrągły?
a i jeszcze jedno pytanie po czym poznajecie że rybka niedługo urodzi?
a i czy jeżeli przeniosłabym moją molkę do kotnika czy by nie urodziła martwych molków bo coś tak słyszałam żę molinezje są bardzo podatne na stres?

ps.bardzo z góry przepraszam ale nie wiem czy dobrze umieściłam ten mój wątek
i dziękuję za odpowiedzi=*


27.06.2009, 11:45 Ensis pisze
user
Kiedy miałem Molinezje kotną, to miała brzuch duży, ale okrągły. Niedługo przed porodem pod ogonem pojawiła się biała mała plamka. Popełniłem błąd odławiając samicę do kotnika, bo młode rzeczywiście miały defekty i wkrótce zdechły.


27.06.2009, 21:40 MarceL pisze
user
ja mam mlode co jakies 3 tygodnie samice odlawiam do kotnika czesc mlodyh rodzi sie martwaale jakies 75% przetrwa klopot z tym ze po kilku dniach pada kolejna czesc mlodych i z miotuprzezywa tylko okolo 5 sztuk:(


Ostatnio edytowane: 27.06.2009, 21:41

05.11.2009, 22:07 gosc pisze
user
witam ja wo gule do kotnika nie biorę samicy bo mam gęsto roślin tylko jak zobaczę ze są między roślinami jakieś młode to biorę do kotnika ostatnio 50 młodych wyłowiłem


07.11.2009, 20:46 Anais pisze
user
Tak, ja też myślę, ze poród w kotniku jest bardzo stresujący :/

Pozwalam żeby ryby rodziły się w akwarium - a te które przeżyją (bojownik zawsze jest przyczajony) dopiero odławiam :)

Ciaka to wypukły brzuch i tzw. "plama ciążowa"

Odliczaj mniej więcej dni do porodu (sprawdź ile wynosi ciąża molinezji).

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

09.05.2010, 10:54 agulla11113 pisze
user
Moja molinezja urodziła jedną rybke i wcale nie spadł jej brzuch czy to koniec porodu czy on wciąż trwa?czy molinezja która zaczyna rodzić powinna być sama w akwarium i czy w tym akwarium powinna być grzałka i filtr?prosze o szybką odpowiedz???czy mógłby ktoś przesłać mi zdjecie jak wygląda plamka ciążowa albo chociaż jakoś opisać prosze bo nie wiem co mam robić


Ostatnio edytowane: 09.05.2010, 10:56

09.05.2010, 16:34 gosc pisze
user
agulla11113 pisze:
Moja molinezja urodziła jedną rybke i wcale nie spadł jej brzuch czy to koniec porodu czy on wciąż trwa?czy molinezja która zaczyna rodzić powinna być sama w akwarium i czy w tym akwarium powinna być grzałka i filtr?prosze o szybką odpowiedz???czy mógłby ktoś przesłać mi zdjecie jak wygląda plamka ciążowa albo chociaż jakoś opisać prosze bo nie wiem co mam robić
Witaj nie obawiaj sie oni tak nieraz mają że na raty, nie wyławiaj jej jak masz rośliny to ona sie ukryje a jak masz mało roślin to tylko wyławiaj młode by inne rybki ci ich nie zjadły powodzonka i pozdrawiam


09.05.2010, 21:52 dziubus pisze
user
Witam,ja zawsze odławiałem samice do kotnika jakieś 3-4 dni przed porodem i zawsze wszystkie małe przeżyły,nigdy nie patrzyłem czy ma plamke pod ogonem,zawsze obserwowałem jej zachowanie,przeważnie przed porodem przebywała przy dnie szukając miejsca na poród pózniej tylko liczyłem dni miedzy porodami danej rybki


20.04.2024, 15:35 Reklama pisze
user
Odpowiedz