jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Jaka obsada 72 l
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Jaka obsada 72 l

19.04.2012, 21:09 uwertura pisze
user
Witam

Chciałbym zebyście mi doradzili ile moge miec rybek w swoim akwa planuje kupic 10 neonków 3 glupiki a co do reszty chcialbym zebyscie mi cos ciekawego doradzili narazie akwa dojrzewa 6 dni parametry narazie sa slabe

No3 25mg/l
No2 2mg/l
Gh > 14
KH 20d
pH 9
tylko jedno pasuje Cl 0 :)


30.04.2012, 23:40 majster pisze
user
Licz minimum 3 litry wody na rybę,lub litr na cm.dorosłej ryby,gdy chcesz trzymać ryby różnej wielkości. Do neonów szukaj raczej podobnych ryb. Proponuję tetrę cesarską,neona czarnego...nie przeryb tylko:)


30.05.2012, 13:29 kakadu pisze
user
majster pisze:
Licz minimum 3 litry wody na rybę,lub litr na cm.dorosłej ryby,gdy chcesz trzymać ryby różnej wielkości. Do neonów szukaj raczej podobnych ryb. Proponuję tetrę cesarską,neona czarnego...nie przeryb tylko:)

taaa, czyli załóżmy, że ktoś chciałby mieć skalara żaglowca, który dorasta do 15cm, czyli że wystarczyłoby dla niego 15l wody?! no naprawdę super rada -,- a na tetrę cesarską 100l. dobierając ryby do akwa trzeba brać pod uwagę do jakich rozmiarów dorastają, czy są ruchliwe, skoczne, ile potrzebują przestrzeni itp.

wracając do pytania:
10 neonów - ok
3 GUPIKI (nie głupiki) - ok

możesz dokupić im "ekipę sprzątającą", tzn. 5 otosków przyujściowych (tylko nie kupuj glonojada, in. zbrojnik, bo na niego min. 100l!). jeśli nie chciałbyś otosków, to możesz kupić ok. 6 kirysków spiżowych, ale ja osobiście wolałabym otoski.

dodatkowo polecam parkę pielęgniczek ramireza, są prześliczne i bardzo spokojne.


Ostatnio edytowane: 30.05.2012, 13:31

27.04.2024, 02:31 Reklama pisze
user
Odpowiedz