jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » Atak sinic - pomóżcie ...
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

Atak sinic - pomóżcie ...

03.07.2012, 11:50 lukas794 pisze
user
Witam wszystkich.

Od około miesiąca mam spory problem z sinicami. Prawdopodobnie zaciągnąłem je do akwarium z jakąś nowo kupioną rybą lub rośliną. Aby się ich pozbyć, próbowałem kilku prostych sposobów - ograniczyłem karmienie rybek, skróciłem czas oświetlenia zbiornika, dosadziłem roślinek, zacząłem częściej podmieniać wodę i odmulać dno oraz na kilka dni całkowicie zaciemniłem akwarium. Zabiegi te są jednak nieskuteczne, gdyż systematycznie usuwane sinice po kilku dniach wracają.

Czytałem coś o erytromycynie. Jakie jest wasze zdanie na jej temat? Czy nie jest niebezpieczna dla pożytecznych bakterii w akwarium, odpowiedzialnych za obieg azotu? A może jest jakiś inny skuteczny sposób ...

Poniżej przedstawiam zdjęcia i charakterystykę zbiornika.

http://img407.imageshack.us/img407/1999/sinica1.jpg

http://img862.imageshack.us/img862/2945/sinica2.jpg

zbiornik: poj. 54 litry, oświetlenie 15 + 15 W (10 godz.),
parametry wody: temp. 26 st.C, pH - 7,2-7,6, NO2 - 0, N03 - 0, Cl - 0, GH - 7-14 st.d, KH ok 3 st.d,
obsada: 1 molinezja black molly, 1 zbrojnik złoty, 6 otosek przyujściowy, 4 neon czerwony, kilka ślimaków Anentome Helena
rośliny: moczarka sp., żabienica amazońska, żabienica delikatna
nawożenie: CO2 w płynie, K w płynie, uniwersalny nawóz dla roślin w płynie (wg zaleceń producentów).

Z góry dziękuję za wszystkie rady i pomoc. Pozdrawiam.


03.07.2012, 21:07 gucio pisze
user
jaki masz poziom PO4 w akwa ???
jakie nawozy makro uzywasz jezeli jakis uzywsz ???? cos mi sie wydaje ze nie nawozisz makroelementami
mozesz miec za wysoki poziom PO4 w stosunku do NO3 ktory masz 0ppn i sinic sie nie pozbedziesz
ewentualnie zostaje ci chemia
Femanga Algen Stop Special
ale jak ni ustabilizujesz parametrow wody to sinice i tak wroca
pozdro

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

03.07.2012, 21:32 lukas794 pisze
user
Nie mam niestety testu, żeby sprawdzić poziom fosforu, ale obawiam się że jest faktycznie za wysoki.

Jeśli chodzi o makro, to podczas podmian wody stosuję uniwersalny nawóz do roślin wodnych i akwariowych w płynie - "Classic Planta Gainer" firmy "aqua art" (zawiera Fe, Mn, Zn, Cu, B, Mo, K, Mg). Dodatkowo nawożę samym K w płynie.

W jaki sposób najprościej zmienić niekorzystny w moim przypadku nadmiar PO4 do NO3?


03.07.2012, 22:04 gucio pisze
user
najlepiej zrobic test na PO4 ale ja nie masz to trudno
z tego co piszsz NO3-0 podaj NITRO z lini easy-life i podnies do poziomu 10-20mg/l
powinno zalatwic sprawe
pozdro

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

03.07.2012, 22:36 lukas794 pisze
user
Ok. Wkrótce napiszę, jak się mają sprawy.
Dzięki za cenne rady.
Pozdrawiam.


29.03.2024, 09:46 Reklama pisze
user
Odpowiedz