jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rozmnażanie i ciąża » Forum » Danio dziwne zachowanie samicy prosze o pomc
rejestracja przypomnienie hasła
Rozmnażanie i ciąża

Rozmnażanie i ciąża

Tarło, narybek, ikra, sposoby hodowli.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy46 członków 131 dyskusji

Właściciel

Marco

Marco
Data utworzenia
22.07.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

kubanowy22 kubanowy22 (4294967295) Mlody94 Mlody94 (22)
Odpowiedz

Rozmnażanie i ciąża

Danio dziwne zachowanie samicy prosze o pomc

11.08.2012, 16:05 DraneR pisze
user
Witam. Jakiś tydzień temu odstawiłem 2 samce i samice danio pręgowanych do tarliskowego w celu złożenia ikry. Otóż najpierw rybki były oddzielone szybką pośrodku akwarium przez 2 dni. Przez te 2 dni "separacji" ;p ciągle pływały przy szybce, a jakiś tydzień temu wyciągnąłem ta szybkę i od tamtej pory samica ciągle albo leży na gąbce od filtra albo chowa się za tą gąbkę. Oczywiście miałem rozłożoną siatkę na dnie żeby ikra nie została pożarta i trochę mchu jawajskiego. Dodam jeszcze, że samce ganiają się ciągle i często też próbują ganiać samice ale ona tak jakby nie miała na to ochoty i i za chwile znowu chowa sie za gąbkę.

Temp: 28 stopni
Woda: woda do tarliskowego była pobrana z akwa głównego.

Może ktoś poradzi czy coś źle robię. Zastanawiam się już czy nie podmienić samicy na lamparcią.

Z góry dzięki za pomoc


14.08.2012, 15:11 DraneR pisze
user
ale pustki na tym forum masakra


14.08.2012, 15:52 Majka pisze
user
Nie ma tak źle , ruch na forum całkiem całkiem, może po prostu nikt nie ma doświadczenia w Twoim temacie ? :-) Ja mam zupełnie inne rybki, więc nie bardzo się znam na danio pręgowanych, ale może spróbuj dłuższej "separacji", może samica jeszcze nie jest "gotowa" ?


14.08.2012, 17:38 Marcin pisze
user
A samica już się nadaje do tarła? Powinna być taka "zaokrąglona". Osobiście nie miałem danio nigdy, ale z tego co się orientuję to przed tarłem dobrze jest karmić kilka razy dziennie różnym pokarmem (mrożony, płatki, itp) aż samice będą wyraźnie grubsze, co oznacza że mają już ikrę. Do tarliskowego akwarium powinno się chyba dać większą grupę, a proporcje takie jak masz 2 samce/1 samica. Jeśli nic się nie dzieje to możesz dolać trochę świeżej wody i lekko podnieść temperaturę. Kolejnego dnia tak samo. 28 stopni to już dosyć dużo więcej chyba nie ma sensu podgrzewać.

Tutaj jest ciekawy filmik, niestety po angielsku ale możesz zobaczyć jak jest urządzone akwarium do tarła, może coś pomoże. To akwarium dosyć duże ale spokojnie w mniejszym też się powinno udać.


Ostatnio edytowane: 14.08.2012, 18:03

14.08.2012, 22:37 Natti89 pisze
user
ja nie bawilam sie w zadna separacje rybek poprostu oddzielilam samice i dwa samce z ogolnego kiedy samica byla napelniona ikra (oddzielilam rybki wieczorem) a rano przy pierwszych promieniach slonca rybki przystapily mi do tarla ktore sie bardzo szybko odbylo po okolo 2-3 godz mialam zboirnik 8l z jajkami na dnie(doslownie przykryly dno). oczywiscie zrobilam ruszt ikrowy bo bez niego nie ma mowy o tarle danio. a po tarle radze odlowic rybki i mech bo jajka moga bardzo szybko splesniec.aha po zlozeniu jajek przyciemnij akwarium bo ikra danio nie lubi swiatla i czekaj na efekty. i nie zrazaj sie kiedy nic ci sie nie wylegnie za pierwszym w razie pytan pisz na poczte


19.04.2024, 15:34 Reklama pisze
user
Odpowiedz