jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Kłopot z Barwniakiem
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Kłopot z Barwniakiem

09.02.2012, 16:15 RenataD pisze
user
Witajcie, kilka dni temu zakupiłam do swijego akwarium dwa barwniaki czerowobrzuchei. Parkę. Niestety samiec jest jakiś agresywny, najpierw zaatakował Danio ( niestety rybka tego nie przeżyła) a teraz natarczywie podskubuje samicę. Samica tkwi pionowo w rogu akwarium jak tylko się poruszy bądź samiec ją wypatrzy natychmiast przeprowadza atak. Nie wiem czy dokupić jeszcze jedną samicę? Boję się, że moja nie pożyje długo po takich atakach.


27.06.2012, 21:29 arorac pisze
user
Witam.
Barwniak należy do grupy pielęgnicowatych w okresie gdy ma młode jest rybą bardzo agresywną. Zalecam przy hodowli trzymać tylko barwniaka w akwarium , z doświadczenia wiem że zabije wszystkie ryby które będa w zasięgu jego wzroku w trosce o młode( sam pozbyłem się ładnego odchowanego samca Danio niebieskiego). Ztego co tu piszą to nie ryba która może pływać z innymi sprawdzałem nawet na forach zachodnich i wszyscy potwierdzają fakt iż gatunki barwniaka trzyma się tylko samotnie w akwarium , można spróbować hodować go ale od małego z neonem.
ps nie wiem co moderator na takie bzdury w encyklopedii .


15.08.2012, 21:17 bazyl pisze
user
Danio nie nadają się do trzymania razem z barwniakami, które są bardzo terytorialne i mimo tego że nie są duże to mogą się postawić nawet większym rybom.
Natomiast co do samicy, to zdecydowanie w akwarium musisz mieć jakieś miejsca gdzie by się mogła ukryć, korzenie, jakieś skałki, dobrze sprawdzają się wydrążone kokosy. No jak dokupisz więcej samic to ta agresja się nie będzie skupiać na jednej, więc ma większe szanse. Tak czy inaczej jak dobierze się para to inne ryby będą przeganiane.


29.04.2024, 04:16 Reklama pisze
user
Odpowiedz