jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Obsada 140l
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Obsada 140l

05.11.2012, 19:12 Miszczu pisze
user
Czy te ryby moga ze sobą żyć w akwa 140l
1.Pielęgnica Zebra 3-4szt
2.Pielęgnica Boliwijska 3-4szt
3.Pielęgnica Kakadu 3-4szt
4.Pielęgnica Ramireza 3-4szt
5.Pielęgnica Żółta 3-4szt
6.Skalar żaglowiec 3-4szt
7.Neon Inessa 10-15szt
8.Kirysek Pstry 3szt
9.Kirysek Panda 3szt
10.Kirysek Lamparci 3szt
11.Kirysek Steby 3szt
12.Zbrojnik Żółty 2szt
13.Zbrojnik Niebieski 2szt
55 ryb gdybym wziął wszystkiego max wiec nie wydaje mi się żeby było przerobienie ale mogę się mylić.
Co o tej obsadzie myślicie?


05.11.2012, 22:27 Bodzis pisze
user
Wielka obsada
Miałem kiedyś podobny "misz-masz" małych średnich i wielkich rybek cho nie było ich tak duzo
Wszysko było fajnie i pięknie dopóki ryby nie zaczęły dorastac do swoich naturalnych wymiarów
Nie wiem które pożerały bo nie byłem w stanie cały czas ich doglądac ale z pewnością te większe
I choc pielegnice nie są najagresywniejsze to jednak stawiam że to one
Ty masz średnie ryby kiryski sie kryją a zbrojnikom nic nikt nie zrobi (raczej) ale 4 sztuki ? Za duzo ... Po dwóch latach moje 2 osągneły wymiar powyzej 20 cm i kazda inna rybka wyglądała przy nich jak płotka przy wielorybie a 4szt to Ci akwarium zdominują
Przy obsadzie 55 ryb w 140l raczej nie spodziewaj sie ze 15 neonek bedzie cały czas w ławicy (przerobiłem to i jak już zaznaczyłem przy mniejszej ilości lokatorów)
Ja bym zmniejszył ilośc pielegnic i wybrałbym z nich te które rosną najmniejsze
No i kirysków też nie 6 a max 4
Osobiście wole mniejszą obsade gdzie rybki wynurzają się z własnego kącika niż przesyt zeby widziec wszystko naraz
To jest moje skromne zdanie Decyzja jednak należy do Ciebie


05.11.2012, 23:12 Marcin pisze
user
Nie ma szans żeby taka obsada się utrzymała. Po pierwsze, zebry jak dorosną to zaczną robić "porządek" z resztą ryb. A potrafią być naprawdę agresywne, zresztą w takim akwarium potencjalne ofiary nie za bardzo będą miały gdzie uciekać i się schować.

Po drugie, za bardzo wymieszane gatunki jak dla mnie, nawet jeśli miałbyś większe akwarium. Czyli różne biotopy, a co za tym idzie różne wymagania co do wody, pH, twardość, itp.

Następna sprawa to zbrojniki i kiryski, które lubią się schować więc potrzebują kryjówek typu korzenie, kamienie, itp. Przy pojemności 140l akwarium pewnie ma jakieś 80cm długości. Nie bardzo widzę żeby na takiej powierzchni te wszystkie kiryski i zbrojniki znalazły dla siebie miejsce. Weź pod uwagę że to wszystko denne ryby i przy takiej ilości po prostu się nie pomieszczą.

Skalary, jeśli chcesz żeby dorosły do takich rozmiarów jak powinny, też wymagają większego i przede wszystkim wysokiego akwarium.

Podsumowując, więcej nie znaczy lepiej :) Ja bym radził tak jak kolega wyżej pisze wybrać sobie jakiś mniejszy gatunek, np któreś z pielęgniczek jakie wymieniłeś. Do tego dorzucić np kiryski panda a może i neony jeszcze się zmieszczą i będzie ciekawy efekt. Ryby będą się lepiej czuły, urosną i się wybarwią.


06.11.2012, 00:32 xxx pisze
user
ooo stary... w życiu nie widziałem w jednym zbiorniku tylu pielęgnic i zbrojników.
Neony to robiłby tam za przystawkę :)
masz fantazję chłopie :)


Ostatnio edytowane: 06.11.2012, 00:33

06.11.2012, 16:27 Miszczu pisze
user
1.Pielęgnica Boliwijska lub żółta 2-3szt nie wiem którą dostanę w zoologicznym
2.Pielęgnica Kakadu 2-3szt
3.Pielęgnica Ramireza 2-3szt
4.Skalar żaglowiec 2-3szt
5.Kirysek Panda 3szt
6.Kirysek Lamparci 3szt
7.Zbrojnik Żółty 2szt
8.Zbrojnik Niebieski 2szt
22 ryby może teraz być
A jeśli chodzi o wysokość akwarium to jest 50cm więc wydaje mi się że dla skalarów jest wystarczająca


Ostatnio edytowane: 06.11.2012, 16:29

06.11.2012, 21:57 Bodzis pisze
user
Spróbujmy tak - Miałeś czy tam masz baniaczek 80L Z tego co wynika z Twojej wypowiedzi przy innym temacie masz 5 glonojadów więc już wiesz jak wygląda przy nich dno akwa (męka) Wyobraź sobie raz większy baniaczek i wrzuc obraz 4 glonów Oki poczują się jak w domu ale ... Ty w te puste miejsce wrzucasz 6 kirysków i sytuacja dna wraca do stanu z 80L Zrezygnowałeś z neonów Dobrze bo będą pielęgnice a pokarm żywy lepiej taniej kupic i przynajmniej nie będzie rybom uciekał Więc zrobiło sie miejsce dla skalarów Miejsce w które wpłynie 6 pielęgnic I oki ... ale tak jak juz zaznaczyłem "póki nie urosną" Pytasz więc próbujemy Ci pomóc ale odnoszę wrażenie że nas nie czytasz 140L to nie jest pół basenu Wrzucisz wystrój, kilka roślin i 20% miejsca pryska Podobają Ci się te rybki - kup ... w mniejszej ilości Zobaczysz jak będzie i zdecydujesz Zawsze lepiej dokupic niż się ich pozbywac
Apropo skalarów Wyliczyłem że Twoje akwa ma 80X50X35 więc spoko użyją ale tak jak napisał Ci Marcin nie wyrosną Ewentualnie będzie to trwało i trwało


06.11.2012, 22:20 xxx pisze
user
Ale o czym my tu w ogóle piszemy?
4 gatunki pielęgnicowatych w 140 litrach?
Dojdzie do tarła jednego gatunku i w akwarium będzie rzeź.
Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale to są ryby terytorialne.
Przy ustalaniu terytorium w takim zbiorniku zabraknie tam dla większości miejsca.
Jeden gatunek pielęgnicowatych i jakąś ławicę to jest max co tam możesz wrzucić.
W przypadku dna to samo. Jeden gatunek.
140 litrów przy takiej zupie rybnej szybko zamieniłoby się w szklankę.


Ostatnio edytowane: 06.11.2012, 22:21

16.04.2024, 22:00 Reklama pisze
user
Odpowiedz