jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Chorujące Gupiki + śmierć żabki
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Chorujące Gupiki + śmierć żabki

17.02.2013, 15:34 Airbooz pisze
user
Witajcie,

Akwarium mam półtora miesiąca. Obsadę wklepałem w profil, mam nadzieję, że ją widać. Mam problem. Krótko mówiąc zdechła mi niedawno gupiczka, dzisiaj widzę, że kolejna choruje... jest chuda, apatyczna, pływa nisko, opada jej ogon w stosunku do reszty ciała malo je. Żabka odeszła dzisiaj rano, niestety też nie znam przyczyny, ale jak ją wywalałem, zauważyłem, że była jakby taka nabita.... Do tej pory miałem filtr AQUAEL FAN 2. Dzisiaj zmieniłem go na Tetra Tec EX 700, bo miałem możliwość kupić go za niecałe 100 zł. Czy możecie mi pomóc zdiagnozować chorobę jaka męczy gupika? Przesyłam załącznik, czyli zdjęcie mojej chorowitej ..

Muszę dodać, że karmię rybki suchym jedzeniem z Tropicala. Niedawno kupiłem robaczki mrożone, tyle, że transport do domu trwał ok. 3 godzin i lekko się roztopiły te kostki. Zamroziłem to spowrotem, ale zastanawiam się, bo od czasu zakupu i podawaniu robaczków odeszła mi Gupiczka i żabka...

http://zapodaj.net/32e6036d7f913.jpg.html
http://zapodaj.net/e9ae8dae6b4be.jpg.html


Ostatnio edytowane: 17.02.2013, 16:00

17.02.2013, 16:08 GillGallat pisze
user
Węgorek ognisty - min. 300 L !!!


17.02.2013, 17:24 gosc pisze
user
Witam. Jeśli te Twoje robaczki to ochotka to trzeba ją podawać bardzo ostrożnie ponieważ zdarza się że niektóre ryby po zjedzeniu większej liczby ochotki na raz mogą po prostu paść. A poza tym jeśli tak jak piszesz te robaczki w drodze do domu Ci się rozmroziły to proponował bym je już wyrzucić.


17.02.2013, 18:06 Airbooz pisze
user
Cezary,

Dziękuję za odpowiedź. Już w takim razie nie będę ich częstował tymi robakami, tylko kupię nowe. Jakie robaki dla tego Węgorza?


17.02.2013, 18:46 gosc pisze
user
Airbooz węgorek ognisty dorasta do bardzo dużych rozmiarów przez co powinien być trzymany w odpowiednio dużym akwarium i z na tyle dużymi rybami których nie byłby w stanie zjeść. Więc myślę że najlepiej by było gdybyś zrezygnował z tej ryby.


17.02.2013, 19:05 Airbooz pisze
user
Niestety zdalem sobie sprawe za pozno... sprobuje go zamienic za cos innego, a czy ktos moze mi pomoc z chorobą?

Czy tak jak teraz mam w akwarium, trzeba bedzie go dodatkowo dotleniac?


Ostatnio edytowane: 17.02.2013, 19:06

18.02.2013, 19:26 sabunia24 pisze
user
Pilne !!
Zdychają mi rybki nie wiem co robić mam już akwarium od 5 lat i nigdy nie miałam takiej choroby. w ciągu tygodnia zdechło mi 25 rybek pomocy


18.02.2013, 22:54 Airbooz pisze
user
przede wszystkim jak masz tak długo akwarium to zaobserwuj u rybek jakiś plam, czy są ospałe, jak się zachowują i czy jedzą, jaki masz filtr, czy kupiłaś coś nowego do akwarium w ostatnim miesiącu albo dwóch?


19.02.2013, 10:50 sabunia24 pisze
user
nic nowego nie mam jedynie nowe rybki ale, miały kwarantanne , ryby normalnie jedzą i rześko pływają nie wiem jak im pomóc , jak zdychają to przechylają sie na boki , albo brzuszkami do góry . Wymieniłam wodę dałam płyn na choroby ale nic nie pomogło. Juz nie wiem co robić szkoda mi ich bo to ryby z mojej hodowli . Proszę o pomoc.


19.02.2013, 10:50 sabunia24 pisze
user
nic nowego nie mam jedynie nowe rybki ale, miały kwarantanne , ryby normalnie jedzą i rześko pływają nie wiem jak im pomóc , jak zdychają to przechylają sie na boki , albo brzuszkami do góry . Wymieniłam wodę dałam płyn na choroby ale nic nie pomogło. Juz nie wiem co robić szkoda mi ich bo to ryby z mojej hodowli . Proszę o pomoc.


20.04.2024, 17:11 Reklama pisze
user
Odpowiedz