jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Kirysek ze... śpiączką(?)
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Kirysek ze... śpiączką(?)

12.01.2014, 17:43 Koder pisze
user
Witam.
Po prawie roku od zamieszkania w moim baniaku, jeden z kirysków zachowuje się co najmniej dziwnie.
Od około miesiąca go obserwuję. Czasem pływa zupełnie normalnie, ma apetyt, "wyskakuje" pod powierzchnię zaczerpnąć powietrza - czyli norma. Najczęściej jednak widuję go leżącego na dnie, na boku, na grzbiecie, czasem ukośnie opartego o oślinę, szybę lub kamień. Jednak po krótkiej chwili zaczyna się poruszać, początkowo jakby zamroczony, pływa bokiem, obija się o szyby i kamienie, ale już po chwili jest zupełnie żwawy i sprawia wrażenie zdrowego... i tak na przemian w bliżej nie określonych odstępach czasu.
Było nawet kilka sytuacji, kiedy uznałem że niestety padł, na szczęście nie odławiałem go od razu - nadal żyje.
Dziwne to, w tym akwa są inne ryby, żadnej z nich nic się nie dzieje, żadna nie ma najmniejszych objawów chorobowych.
Macie jakieś pomysły? Co to może być?


12.01.2014, 19:21 SHERLOCK pisze
user
Cześć.
Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że to normalne zachowanie.Ale leżeć na grzbiecie,to dość dziwne.Chyba że leży pod listkiem.Wtedy jest możliwość że szuka pod nim jedzenia.

Czy on otdiela się od stada i wtedy robi te ''pozy''?


12.01.2014, 20:57 Koder pisze
user
Witam.
Dziękuję za odpowiedź, ale niestety ni jak mi nie pomogłeś.
Ja również "z własnego doświadczenia" wiem, że kiryski lubią sobie polegiwać na dnie, zwłaszcza w ciągu dnia..
Problemem jest to nietypowe "polegiwanie" - jeśli można tak to nazwać.
Pozdrawiam.


13.01.2014, 19:58 xxx pisze
user
Michal193 pisze:
Cześć.
Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że to normalne zachowanie.Ale leżeć na grzbiecie,to dość dziwne.

Stary... to w końcu jak jest? Normalne zachowanie czy dziwne?


13.01.2014, 21:31 SHERLOCK pisze
user
Po pierwsze nie odpowiedziano mi na pytanie.
Po drugie o której godzinie jest gaszone światło wokół akwarium i w akwarium?
Po trzecie czy mógłbyś określić tak mniej więcej w której części dnia to się dzieje?

Oraz jest opcja że kirys sam mógł się nauczyć leżeć w tej pozycji.I ona mu się spodobała.Moje też czasem są w nie typowych miejscach i pozycjach. Naprzykład chowają się pod glonojadem,a ja nie mogę ich znaleść.Tak bywa.


Ostatnio edytowane: 13.01.2014, 21:34

14.01.2014, 17:47 Koder pisze
user
Michal193 pisze:
Po pierwsze nie odpowiedziano mi na pytanie.
Po drugie o której godzinie jest gaszone światło wokół akwarium i w akwarium?
Po trzecie czy mógłbyś określić tak mniej więcej w której części dnia to się dzieje?...
Jeśli przeczytasz uważnie mój pierwszy post znajdziesz w nim odpowiedzi na swoje 1-sze i 3-cie pytanie :-)
Światło w akwa świeci dokładnie 12 godzin codziennie, ale jakie to ma znaczenie, skoro tylko ta jedna rybka...?
Pozdrawiam.


15.01.2014, 22:32 1983LECH pisze
user
obstawiam,że kirysek ten ma już trochę latek i ma się ku końcowi ;) kto jest za tym?


16.01.2014, 19:22 Koder pisze
user
1983LECH pisze:
obstawiam,że kirysek ten ma już trochę latek i ma się ku końcowi kto jest za tym?
Witam.
Akurat tak nie jest niestety, bo gdyby tak było sprawa byłaby jasna. Kirysek ten zamieszkał u mnie niecały rok temu (jak pisałem w 1-ym poście), kupiłem wtedy w zoologu stadko kirysków, miały po 2-3 cm długości.
Wszystkie z tego stadka czują się świetnie - no... ten jeden raczej nie.
Pozdrawiam.


16.01.2014, 21:49 badis pisze
user
Witam. Według mnie jest to problem z pęcherzem pławnym.


17.01.2014, 10:46 SHERLOCK pisze
user
Jeżeli świeciłoby dłużej to kirys mógłby cierpieć na niewyspanie.Ale skoro tylko 12 to nie mam pytań.Za to popieram badis,problem z pęcherzem jest bardzo prawdopodobny.Wklej zdjęcie kirysa.


26.04.2024, 01:30 Reklama pisze
user
Odpowiedz