jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Co trzymać w akwarium...?
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Co trzymać w akwarium...?

22.12.2014, 13:10 Oczko pisze
user
Cześć!
Mam akwarium 54 litry z całym sprzętem. Jeśli chodzi o wystrój to mam już korzeń i roślinki, odstało ponad tydzień i wczoraj wpuściłam pierwsze rybki- 6 kirysków i 3 malutkie glonojady :) Chyba przeszedł im szok związany z przeprowadzką, bo już się w miarę normalnie zachowują :) W najbliższym czasie (tydzień, może dwa) chciałabym troszkę ożywić zbiorniczek i dodać inne rybki. Bardzo podobał mi się sum rekini, ale podobno rosną bardzo duże, a ja w najbliższym czasie nie zamierzam wymieniać akwarium (ciężko na nie odłożyć, gdy się nie zarabia ;) ). Tak, wiec potrzebuje jakichś ładnych rybek, które nie będą się gryźć z resztą... Co proponujecie...? :)


22.12.2014, 15:38 Drewno666 pisze
user
najlepiej niezaduze rybki takie jak gupiki, bystrzyki neonki itp.


22.12.2014, 15:48 frasunek30 pisze
user
WSTAW FOTO SWOJEGO AKWARIUM I OPISZ JE TROSZKE BARDZIEJ

:)

01.01.2015, 16:09 Sayuri pisze
user
Na ''glonojady (zapewne są to zbrojniki niebieskie) masz za małe akwarium. Na tyle osobników co najmniej 150-200 litrów. Jaki gatunek kirysków?
Ponadto, Twoje akwarium nie jest do końca dojrzałe - powinno odstać 2-3 tygodnie.


06.01.2015, 20:25 mephisto13 pisze
user
Kolego zbrojniki są rybami trytorialnymi więc będziesz miał młyn w akwarium i wszystko będzie pływać po górze :( jak dorosną.
Do twojej wielkości polecam jakieś małe rybki neony może razbory klinowe ewentualnie fantom czerwony.


01.02.2015, 13:44 Oczko pisze
user
Co do dojrzałości w akwarium, zadbałam o wpuszczenie żywych kultur bakterii, czy jak tam to się nazywa. Zorganizowałam neonki czerwone (osiem sztuk) ale zjadły mi żywcem kilka kirysków :'( Szukałam kogoś kto mógłby je wziąć ale się nie udało, a padały rybki, więc w końcu je spuściłam :/
Kiryski mam spiżowe :) Stadko siedem sztuk...
Co do zbrojników to na razie maleństwa i planuję zbiornik (tak koło 150 litrów) na same rośliny, więc myślę, że tam je przeniosę gdy podrosną...
Po za tym mam jeszcze bojownika strzępiastego (kochane i spokojne maleństwo, sama się nmg nadziwić... mam go kilka tygodni i żadnych awantur <3 )
Mieliśmy mały problem z ospą rybią, ale to też już za nami...
Jak myślicie, co mogę jeszcze poprawić...? Chce, żeby moim rybkom żyło się jak najlepiej ;)


01.02.2015, 17:13 Koder pisze
user
mephisto13 pisze:
Kolego zbrojniki są rybami trytorialnymi więc będziesz miał młyn w akwarium i wszystko będzie pływać po górze jak dorosną.
Do twojej wielkości polecam jakieś małe rybki neony może razbory klinowe ewentualnie fantom czerwony.

Nie chciałbym aby to złośliwie zabrzmiało, ale... co znaczy "trytorialnymi"?
Z tego co sam zaobserwowałem i co podają fachowe źródła, zbrojniki lubią kryjówki, jaskinie itp.
Są rybami świetnie nadającymi się do akwarium towarzyskiego (wielogatunkowego),
i na pewno nie powodują, że coś pływa "po górze jak dorosną" .
Zbrojniki nie podkopują roślin.
Kolega chyba pomylił gatunki.
Co do wielkości.... nie wiem co można by polecić do Twojej wielkości, kolego mephisto13, ale do wielkości baniaczka koleżanki Oczko, oczywiście niewielkie, stadne rybki :-)

@frasunek30: Zawsze zanim odpowiesz prosisz o foto, niezależnie od tematu postu... Po co Ci te fotki? Robisz jakiś album czy co?


Ostatnio edytowane: 01.02.2015, 17:21

01.02.2015, 21:06 gucio pisze
user
Oczko pisze
(Zorganizowałam neonki czerwone (osiem sztuk) ale zjadły mi żywcem kilka kirysków :'( Szukałam kogoś kto mógłby je wziąć ale się nie udało, a padały rybki, więc w końcu je spuściłam :/)
neonki zjadły ci kiriski ?
czy ty te rybki spuściłaś w toalecie ?

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

01.02.2015, 22:04 Oczko pisze
user
Neonki plywały za kiryskami, objadały je i z czasem objadały już trupy... Myślę, że na jedno wychodzi. Spuściłam neonki... :/ na początku je ogluszylam więc mam nadzieję, że wybrałam jak najbardziej humanitarny sposób :( nie znalazłam nikogo kto mógł je wziąć, a nie uwarzam, że w chwilach kiedy moja obsada cierpi przez jeden gatunek należy przejmować się agresorem :/


01.02.2015, 22:53 Falcon pisze
user
Bardzo dziwne to co piszesz. Mam neony czerwone razem z dużo mniejszymi rybciami jak bystrzyki karliki, czy razbory galaxy i nie zauważyłem, aby były objadane, czy przeganiane. Wedle tego powinny nie żyć już kilka miesięcy, a mają się bardzo dobrze. Ciekaw jestem też jak można ogłuszyć 4 cm rybkę w główkę ;)

360l ogólne

29.03.2024, 08:38 Reklama pisze
user
Odpowiedz