jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Krewetki » Forum » Jakie są problemy z ślimakami
rejestracja przypomnienie hasła
Krewetki

Krewetki

Krewetki, skorupiaki, mięczaki, ślimaki i inne.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy21 członków 31 dyskusji

Właściciel

Fabio

Fabio
Data utworzenia
19.02.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

cyrkiel cyrkiel (8) Fabio Fabio (8)
Odpowiedz

Krewetki

Jakie są problemy z ślimakami

11.02.2015, 17:10 Fecul pisze
user
proszą o odpowiedzi (najlepiej w pod punktach


12.02.2015, 13:04 frasunek30 pisze
user
A możesz określić jaśniej o jakie problemy zapytać chcesz?

:)

12.02.2015, 18:13 Fecul pisze
user
ogólne typu nadmierne rozmnazanie itp


12.02.2015, 20:25 frasunek30 pisze
user
Slimaki do szybkich stworzonek nie należa wiec rozmnażanie ich tez jest powolne.

:)

12.02.2015, 22:23 Fecul pisze
user
czy jest cos o slimakach waznego co powinienem wiedziec


Ostatnio edytowane: 12.02.2015, 22:23

13.02.2015, 11:21 SHERLOCK pisze
user
Musisz sprawdzać nowo nabyte rośliny żeby przypadkiem nie zawlec plagi ślimaków.


13.02.2015, 23:06 mephisto13 pisze
user
zawsze je przyniesiesz jak nie zywe okazy to jajka :)


15.02.2015, 08:10 Koder pisze
user
frasunek30 pisze:
Slimaki do szybkich stworzonek nie należa wiec rozmnażanie ich tez jest powolne.
Nie prawda. Szybkość poruszania niekoniecznie musi przekładać się na tempo rozmnażania. Zatoczek to ślimak, rozdętka również, a i jedne i drugie rozmnażają się bardzo szybko, jeśli się w porę nad tym nie zapanuje (a jest to trudne) mamy w akwarium plagę ślimaków. Na pewno jest więcej gatunków, które rozmnażają się podobnie szybko, ale nie wiem nic na ich temat, więc na tych dwóch zakończę.


Ostatnio edytowane: 15.02.2015, 08:10

15.02.2015, 10:03 frasunek30 pisze
user
Koder pisze:
frasunek30 pisze:
Slimaki do szybkich stworzonek nie należa wiec rozmnażanie ich tez jest powolne.
Nie prawda. Szybkość poruszania niekoniecznie musi przekładać się na tempo rozmnażania. Zatoczek to ślimak, rozdętka również, a i jedne i drugie rozmnażają się bardzo szybko, jeśli się w porę nad tym nie zapanuje (a jest to trudne) mamy w akwarium plagę ślimaków. Na pewno jest więcej gatunków, które rozmnażają się podobnie szybko, ale nie wiem nic na ich temat, więc na tych dwóch zakończę.

Właśnie moja koleżanka posiada mega dużo gatunków ślimaków i powiem ci ze są ślimaki co raz na rok składają jaja o są takie co w ogóle nie chcą się rozmnażać i owszem są takie ślimaki co mnożą się jak króliki ale to wszystko zależy od gatunku ślimaka.

:)

15.02.2015, 18:28 Koder pisze
user
frasunek30 pisze:
...Właśnie moja koleżanka posiada mega dużo gatunków ślimaków i powiem ci ze są ślimaki co raz na rok składają jaja o są takie co w ogóle nie chcą się rozmnażać i owszem są takie ślimaki co mnożą się jak króliki ale to wszystko zależy od gatunku ślimaka.
Ależ ja nie twierdzę, że nie ma wolno rozmnażających się ślimaków. Poddałem tylko wątpliwości Twoje bezpośrednie stwierdzenie: "Slimaki do szybkich stworzonek nie należa wiec rozmnażanie ich tez jest powolne."
Teraz dla odmiany czytam: ..."owszem są takie ślimaki co mnożą się jak króliki ale to wszystko zależy od gatunku ślimaka". I o to właśnie chodzi - wszystko zależy od gatunku ślimaka. Nie można więc odgórnie "doradzić" pytającemu, że wszystkie są we wszystkim "ślimaczne".


29.03.2024, 12:23 Reklama pisze
user
Odpowiedz