jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Aranżacja akwarium » Forum » grzalka i filtr
rejestracja przypomnienie hasła
Aranżacja akwarium

Aranżacja akwarium

Wystrój akwarium, ozdoby, rozplanowanie, tło.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy16 członków 38 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
24.05.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

bielu bielu (5) Piotrek Piotrek (4)
Odpowiedz

Aranżacja akwarium

grzalka i filtr

15.02.2015, 18:33 Fecul pisze
user
grzalka powinna byc blisko czy ja najdalej od filtra, bo niewiem ,jedni mowia daleko jedni blisko


15.02.2015, 18:50 frasunek30 pisze
user
Witam ja mam obok filtra zaraz by filtr zasysał ciepła wodę i na akwarium ja wydawał.

:)

18.02.2015, 03:52 gucio pisze
user
hmm dobre pytanie
zawszę się nad tym zastanawiałem ?

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

18.02.2015, 11:27 frasunek30 pisze
user
Ja wypowiem się tak. Mam grzałkę koło zasysania od filtra no mam kubełek zewnętrzny i jak by tu powiedzieć by każdy zrozumiał go tak zasysanie mam po prawej stronie a wylot po lewej stronie akwarium a długość ma 120cm a tremometr mam po prawej ale na przedniej szybie zamocowany więc obieg jest całego akwarium i stała temperatura 25C mam choć w domu mam 23C tak piec ustawiony mam.

:)

22.02.2015, 14:04 Koder pisze
user
frasunek30 pisze:
Ja wypowiem się tak. Mam grzałkę koło zasysania od filtra no mam kubełek zewnętrzny i jak by tu powiedzieć by każdy zrozumiał go tak zasysanie mam po prawej stronie a wylot po lewej stronie akwarium a długość ma 120cm a tremometr mam po prawej ale na przedniej szybie zamocowany więc obieg jest całego akwarium i stała temperatura 25C mam choć w domu mam 23C tak piec ustawiony mam.
Uffff ;-) Przeczytałem :-) Czy zrozumiałem... nie wiem, napisane dziwnym językiem ;-)
Moim zdaniem nie ma znaczenia gdzie grzałka, a gdzie wlot filtra.
Można by oczywiście dyskutować... bo jeśli kubełek i to jeszcze z dość długimi rurkami, to dodatkowo wychładza wodę... stopień wychłodzenia zależny jest od temperatury powietrza w pomieszczeniu, gdzie stoi baniaczek.
Ale nie dajmy się zwariować. Temperatura w pomieszczeniu, w porze zimowej na pewno będzie niższa niż w baniaku (3 może 4 stopnie) grzałka sobie z tym bez problemów poradzi , latem temperatura niestety będzie wyższa niż byśmy chcieli, tutaj z kolei długie wężyki pomogą.


Ostatnio edytowane: 22.02.2015, 14:09

23.02.2015, 17:41 frasunek30 pisze
user
Koder pisze:
frasunek30 pisze:
Ja wypowiem się tak. Mam grzałkę koło zasysania od filtra no mam kubełek zewnętrzny i jak by tu powiedzieć by każdy zrozumiał go tak zasysanie mam po prawej stronie a wylot po lewej stronie akwarium a długość ma 120cm a tremometr mam po prawej ale na przedniej szybie zamocowany więc obieg jest całego akwarium i stała temperatura 25C mam choć w domu mam 23C tak piec ustawiony mam.
Uffff Przeczytałem Czy zrozumiałem... nie wiem, napisane dziwnym językiem
Moim zdaniem nie ma znaczenia gdzie grzałka, a gdzie wlot filtra.
Można by oczywiście dyskutować... bo jeśli kubełek i to jeszcze z dość długimi rurkami, to dodatkowo wychładza wodę... stopień wychłodzenia zależny jest od temperatury powietrza w pomieszczeniu, gdzie stoi baniaczek.
Ale nie dajmy się zwariować. Temperatura w pomieszczeniu, w porze zimowej na pewno będzie niższa niż w baniaku (3 może 4 stopnie) grzałka sobie z tym bez problemów poradzi , latem temperatura niestety będzie wyższa niż byśmy chcieli, tutaj z kolei długie wężyki pomogą.

I oto chodziło Koder by czytać i głowić jak to jest :) czytanie ze zrozumieniem hahaha :p

:)

25.02.2015, 17:32 Koder pisze
user
frasunek30 pisze:
...jak by tu powiedzieć by każdy zrozumiał go tak zasysanie mam...
frasunek30 pisze:
I oto chodziło Koder by czytać i głowić jak to jest czytanie ze zrozumieniem hahaha :p
Hehehe... taaaa. Czy nie uważasz, że zamiast bełkotać, prościej byłoby napisać po polsku, tak aby treść w ogóle dało się zrozumieć? ;)
Spróbuj sam przeczytać swój "tekst" ze zrozumieniem ;-P


Ostatnio edytowane: 25.02.2015, 17:35

26.02.2015, 10:19 frasunek30 pisze
user

Hehehe... taaaa. Czy nie uważasz, że zamiast bełkotać, prościej byłoby napisać po polsku, tak aby treść w ogóle dało się zrozumieć?
Spróbuj sam przeczytać swój "tekst" ze zrozumieniem ;-P[/quote]

No jak to dla ciebie bełkoty to miło mi ale ja rozumie co piszę a ty jak chcesz to zrozumiesz a jak nie to się głów :D

:)

28.02.2015, 18:51 Koder pisze
user
frasunek30 pisze:
No jak to dla ciebie bełkoty to miło mi ale ja rozumie co piszę a ty jak chcesz to zrozumiesz a jak nie to się głów
Fajnie że rozumiesz co piszesz ;-) Gratuluję ;-)
Ale czy pomyślałeś o innych???
Twój "tekst" powyżej, no cóż, raczej o innych nie myślisz ;-)


01.03.2015, 12:16 frasunek30 pisze
user
Kodek po co ta dyskusja??? Trzeba było samemu się wypowiedzieć składnie i wyraźnie i po sprawie by było.

:)

29.03.2024, 09:54 Reklama pisze
user
Odpowiedz