jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Media Filtracyjne
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Media Filtracyjne

11.07.2014, 19:21 coprax pisze
user
Witam to mój pierwszy post. Forum przyglądam się od dłuższego czasu jako anonim.Pisałem na innych forach xxxxx ale tam są sami profesorowie wiec lepiej nie zadawać pytań tylko obserwować bo człowieka mieszają z błotem. Mój problem jest w doborze medii filtracyjnych , mam filtr Jbl cristal profi 901. Miejsce na 4 kosze. Dostępne media filtracyjne to , zeolit, gąbka dwie grubości (to na górny kosz) , ceramika 600, i jbl micro mec. W tym momencie w filtrze mam od spodu ceramika 600., micro mec, micro mec, i gabki. Jakie najlepsze media filtracyjne wrzucić i w jakiej kolejności. Akwarium to Holender, 200l podaje co2 z generatora, soad-kwasek cytrynowy, podłoże Jbl mandao, oraz aqua basis plus, oświetlenie t8 3x30w swiece 12h 60w i 8h dodatkowe 30W . Teraz podaje easy carbo bo mi krasnorosty wysypały, leje tez symfonie złota. Zbiornik po restarcie około 2 miesiące temu, Woda nie klaruje się, zawsze jest bardzo delikatne zmętnienie , i teraz pytanie czy to od Medii filtracyjnych , czy parametry wody, . Ostatnio zaciemniłem akwa na 24h ale bez zadanych rezultatów. Nie mam dostępu do testów ale za 3 tygodnie będę ,miał paskowe bo na tyle mnie w tym momencie stać.


12.07.2014, 09:39 frasunek30 pisze
user
Większość kubełków zbiera nieczystości od dołu do góry, wiec optymalnym układem będzie gąbka, gąbka, wata filtrująca, ceramika lub zeolit, węgiel na górze. Z węglem i zeolitem są różne opcje, niektórzy węgiel mają na chwilę, ja mam cały czas. A co do testów to mam nadzieję ze Mikołaj wcześniej cię odwiedzi i zasponsoruje testy kropelkowe bo paskowe jak dla mnie są beeeeeeee ;/ Pozdrawiam

Ps : Fajnie napisałeś PROFESOROWIE hahaha tylko nie pamiętają jak sami byli kiedyś początkującymi akwarystami tylko od razu wszystko wiedzieli co i jak geniusze.

:)

28.03.2024, 11:37 Reklama pisze
user
Odpowiedz