jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » ph w akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

ph w akwarium

28.02.2010, 15:27 Latifa pisze
user
A po co w ogóle regulować pH? Ja przez zabawy z pH miałam tylko same kłopoty w akwarium. Zostawiam jak jest, bo nie tyle chodzi o prawidłowe pH co o stałe pH, bez skoków. U mnie jest wszystko w porządku. Oczywiście mówię o normalnym słodkowodnym akwarium, bo wiadomo, że w tanganice czy malawi należy wodę zatwardzać i zwiększać pH dla dobrego samopoczucia ryb.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

28.02.2010, 16:55 beata pisze
user
Wodę przez torf filtrowałam,podkład pod żwirem torf i nic. Ph- 8,4.Korzeń i kokos nic nie pomagają. Wszystkie parametry w normie tylko ph za duże Straciłam 24 rybki,przeżył glonojad i gupik. Roślinki zmarniały w oczach. Obecnie ph-7,6:) Odważyłam się kupić kolegę dla mojej gupiczki i przeżył już tydzień ! Zaczynam powoli uzupełniać obsadę:) Może to źle korzystać z chemii ale mi początkującemu akwaryście tylko to pomogło.Magellan, pozazdrościć akwa gdzie nic rybek nie rusza, roślinki rosną jak na drożdżach bez wspomagaczy i wszystko samo się. Mnie się nie udało:(


28.02.2010, 22:11 Latifa pisze
user
Gupiki są wytrzymałymi rybkami i nic nie powinno im być od wysokiego pH. U mnie jest pH 7,8 -8 i nigdy mi gupiki nie chorowały, a normalnie rosły i się rozmnażały. Może należny się skupić na jakimś innym problemie. Może co innego wpływa na zle samopoczucie rybek.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

28.02.2010, 23:57 beata pisze
user
Przygotowałam akwa książkowo. Wszystko dokładnie sprawdziłam, jedynie ph odbiegało od normy. W między czasie walczyłam z ospą,kiedy kropki zginęły ryby nadal zdychały:( Straciłam gupiki, neony, kirysy. Akwa stoi w miejscu cichym, brak przeciągów, woda podmieniana raz w tygodniu odstała jedną dobę z uzdatniaczem JBL.Karmię mało dwa razy dziennie, rano płatki wieczorem dafnie, glonojad dodatkowo marchew gotowaną i wymienianą co drugi dzień. Nie mam zielonego pojęcia co może aż tak negatywnie wpływać na rybki? Latifa(caroline - będę Ci wdzięczna za jaką kolwiek wskazówkę, innym też.


01.03.2010, 10:07 Latifa pisze
user
Moim zdaniem to skutki ospy. Nawet jak znikną kropki to choroba nie znika, jeszcze się czai w akwarium gotowa zaatakować, dlatego leczy się rybki jeszcze po zniknięciu kropek przynajmniej przez tydzień. Trzyma się wysoką temperaturę i podaje dawki leku. A jaką masz temperaturę w akwarium? Gatunki ryb, które podałaś są wrażliwe na ospę rybią. Ja się nie spotkałam, żeby rybki padały od pH. A jakie miałaś to pH wcześniej? Być może pisałaś we wcześniejszych postach, ale jak możesz to napisz.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

01.03.2010, 17:59 beata pisze
user
Ph zawsze utrzymywało mi się powyżej ośmiu. Temperatura ok. 26-27 , w trakcje leczenia i tydzień po- 30 C. Zwiększałam przez dwa dni i zmniejszałam także przez dwa dni. Kirysy i gupik nie miały kropek za to płetwy im kruszyły się (nie wiem jak to nazwać, odpadały po kawałeczku). Leczenie przeprowadzałam zgodnie z instrukcją obsługi leku oraz z radami innych akwarystów akwar netu.Czułam się niepewnie zakładając akwa i z każdym drobiazgiem zwracałam się do doświadczonych akwarystów. Wszyscy mi później pisali, że nie wiedzą co się dzieje i polecali naukę cierpliwości. Obecnie zabrakło mi cierpliwości i zaczęłam podpierać się chemią. Mam trzy wesołe rybki, które ciągle się bawią i nawet glonojad podpływa kiedy siadam obok:) Chyba nie jest im źle mimo, że dolewam trochę różnych rzeczy z plastikowych buteleczek.


01.03.2010, 18:51 Latifa pisze
user
Hmmm, no pH powyżej 8 to nie za wesoło, choć ja zawsze miałam ok 8 i ryby były zdrowe. Teraz jak mnie nie ma w domu to welony maja nie podmienianą wodę nawet 2 miesiące, bo rodzice tego nie robią i wszystko zdrowe, aktywne, aż sama się dziwię.

To, ze dolewasz chemii to nie powinno jakoś tam zaszkodzić, bo przecież wszystko jest produkowane do akwarium. A jak już zbijasz pH to cały czas musisz kontrolować, żeby nie było skoków, bo skoki pH są groźne dla zdrowia rybek i bardzo mocno odczuwalne.

Życzę, żeby Ci się wszystko ułożyło :)

patrz mój nowy profil -->jasminaa

01.03.2010, 19:08 beata pisze
user
Dziękuję:)
Wiele razy czytałam, że kiedy rodzice zajmują się akwa to wszystko jest ok. Chyba sprowadzę mamusię, zajmie się wnukami i przy okazji moim małym zwierzyńcem:)


29.04.2024, 07:26 Reklama pisze
user
Odpowiedz